4 شیوه برای زندگی منظم‌ تر به کمک ایفون

همیشه و در هر وقتی شما ایفون خود را به همراه دارید. و در آن هر محتوای دیجیتالی که نیاز دارید را نگه می‌دارید، از جمله آن‌ها موسیقی، فیلم، بازی، یادداشت و باقی برنامه‌هایی که در زندگی به کمک شما می‌آیند. پس شما با استفاده از تلفن همراه‌ ایفون می‌توانید زندگی خود را سازمان دهید، اما بیشتر مردم در واقع برعکس این جهت حرکت می‌کنند و گوشی‌های هوشمند عامل بهم ریختن برنامه‌های زندگی آن‌ها شده است.

بعضی از افراد درهم برهم هستند و اهمیتی به نظم نمی‌دهند، و این جزئی از آن‌ها است. حتی اگر ایفون شما تاحدی نقش برنامه ریز، نظم دهنده، یادآور کننده را در زندگیتان بازی کند، تعداد بیشتر گوشی‌ها تنها حواس پرتی درست می‌کنند تا اینکه بخواهند کمکی به سازماندهی زندگی شما کرده باشند. با این حال، با کمی نظم و انظباط و ساده سازی، می‌توانید ایفون را تبدیل به یک سازمان نظم و انظباط در زندگی کنید و این همان چیزیست که شما نیاز دارید.

iPhone-organization-620x465

به طور مرتب دسته بندی برنامه‌های خود را بررسی کنید

قبل از اینکه بتوانید دسته بندی‌ها را انجام دهید، نیازدارید تا به هم ریختگی برنامه‌ها را سامان دهید. یکی از ساده‌ترین راه‌های تمیز کردن به هم ریختگی‌های آیفون پاک کردن برنامه‌هایی است که به ندرت از آن‌ها استفاده می‌کنید. در حال حاضر من 77 برنامه بر روی گوشی خود نصب دارم، که ممکن است زیاد به نظر برسد، اما این تعداد اصلا قابل مقایسه با بعضی افراد نیست.

بسیاری از مردم برنامه‌هایی را بر روی ایفون خود نصب می‌کنند که به ندرت از آن‌ها استفاده می‌کنند،.همینطور خود من که چند برنامه بر روی آیفون دارم که خیلی کم پیش می‌آید که آن‌ها را حتی لمس کنم . شاید از من بپرسید حالا که از این برنامه‌ها هرگز استفاده نمی‌کنی پس چرا اصلا آن‌ها را نصب کردی؟ و من نیز می‌خواهم همین سوال را از شما بپرسم.

iphone-organize-620x420

اکنون اگر برنامه‌ای بر روی ایفون دارید که در شش ماه گذشته از آن‌ها استفاده نکرده‌اید، همین الان آن را حذف کنید و از دستش خلاص شوید. و این کار نه تنها برای نظم دادن به آیفون شما انجام می‌شود بلکه بخاطر فضای اشغال شده‌‌ای است که این برنامه بر روی حافظه گوشی شما اشغال کرده و همه نیاز دارند تا در این مورد صرفه جویی انجام دهند تا فضای بیشتری را در اختیار داشته باشند.

بهتر این است که از پوشه‌ها برای دسته بندی برنامه‌ها استفاده کنید و می‌توانید گروه بندی‌های مختلفی در برنامه‌ها درست کنید شامل پوشه‌های اجتماعی، مسافرت، خرید، سرگرمی و … و برنامه‌های خود را منظم کنید.این کار به شما اجازه می‌دهد که صفحات کمتری را اسکرول کنید و دنبال یک برنامه بگردید و همینطور باعث می‌شود سرعت شما در پیدا کردن برنامه مدنظرتان که در ایفون دنبالش هستید بسیار افزایش پیدا کند.

تنها از یک برنامه یادداشت برداری ایفون استفاده کنید

روز قبل، من نیاز داشتم تا در مکان‌های مختلفی با آیفون یادداشت برداری کنم. یادداشت برداری‌های کوچک را در برنامه یادداشت بردار iOS می‌نوشتم، اسناد بزرگتر را بر روی گوگل درایو ریختم، و منابع و عکس‌برداری‌های لحظه‌ای و عکس‌ها را بر روی دراپ باکس ریختم. واقعا همه چیز به هم ریخته شده بود، و برای هر چیزی که نیاز داشتم باید همه سرویس‌ها را چک میکردم که شاید بتوانم آن‌ را پیدا کنم.

2014-02-04-12.07.53-620x533

با این اوصاف، من اکنون فقط از یک برنامه یادداشت برداری استفاده می‌کنم که می‌تواند همه چیز را انجام دهد و همه چیز را کنترل کند و در خود نگهداری کند تا در وقت بعدی که نیاز داشتم بتوانم راحت به آن‌ها دسترسی پیدا کنم. استفاده از چه برنامه‌ای بستگی به خودتان دارد، اما من Evernote را ترجیح می‌دهم، زیرا این برنامه آیفون نسبتا جامع است. شما می‌توانید یادداشت‌های فوری بردارید یا متن‌های بلند بنویسید، و یا حتی عکس‌های فوری که می‌گیرید و یا عکس‌های دلخواه را در آن ذخیره کنید. اپلیکیشن Feedly نیز بسیار با Evernote یکپارچه است، پس هر مقاله‌ای که بخواهید بعدا آن را مطالعه کنید فقط کافیست آن را از طریق فیدلی بر روی Evernote ذخیره کنید.

مطمئنا هر کسی شیوه یادداشت برداری مختلفی را دوست دارد و استفاده می‌کند، و برای بعضی افراد مهم نیست که از اپلییشن ها و خدمات مختلف یادداشت برداری استفاده کنند، زیرا ممکن است کار‌های مختلف را بخواهند تفکیک دهند، اما خیلی از مردم این روش را دوست ندارند و نیاز دارند تنها در یک مکان همه چیز‌هایی که ذخیره کردند را پیدا کنند.

از سیری ios استفاده کنید

iOS با قابلیت‌های کاربردی بسیار عالی همراه شده است تا زندگی شما را کم استرس و آسان کند، این امکانات شامل تنظیمات یادآوری، تنظیم هشدار دهنده ساعت برای صبح‌ که از خواب بلند می‌شوید، تنظیم زمان‌سنج ایفون برای هشدار زمان آشپزی یا حتی خواب که به راحتی می‌توانید همه آن‌ها را از طریق سیری انجام دهید، اما با این حال بسیاری از افراد ارزش سیری را درک نکرده‌اند. سیری برای شما بسیار در یادآوری کردن و تنظیم ساعت کارآمد است و بسیار عالی عمل می‌کند. فقط کافی است چیزی شبیه به این را بگویید “remind me to pick up my son at 7pm (به یادم بیاور ساعت هفت به دنبال پسرم بروم)” و سیری قطعا شما را مطلع خواهد کرد.

2014-02-04-12.09.25-620x614

ما اگر فرض کنیم که شما وقت سرو کله زدن با سیری را دارید، در این صورت می‌توانید هر چیزی که می‌خواهید را به صورت متن به آن وارد کنید، اما چه کسی واقعا انقدر وقت دارد؟ کافیست به سیری بگویید و او خودش حواسش هست.

کارت‌های اعتباری و بانکی (خارج از ایران)

در این بخش منظور ما از کیف پول مجازی آیفون کیف پول گوگل (Google Wallet) یا پلتفرم‌های دیگر پرداختی نیست بلکه منظور دقیقا اپلیکیشن‌های شبیه LifeLook Wallet است که می‌توانند اطلاعات کارت‌های اعتباری و کارت تلفن و … را در خود ذخیره کنند و در اطلاعاتی که ممکن است فراموش کنید بسیار کارآمد هستند.

2014-02-04-12.10.17-620x550

البته که نمی‌تواند از این اپلیکیشن نصب شده در آیفون به جای کارت واقعی استفاده کنید، چون که شما به کارت واقعی خود در هنگام عملیات‌های بانکی و غیره نیاز دارید، اما در هنگام خرید‌های آنلاین که کارت اعتباری واقعی خود را به همراه ندارید، شما می‌توانید به راحتی گوشی هوشمند ایفون خود را بیرون بیاورید و به وسیله این اپلیکیشن تمام اطلاعات را همراه خود داشته باشید.