FAA تصمیم گرفته به کاربران اجازه استفاده از گوشی را بدهد

کمپانی‌های هواپیمایی و تیم پروازی آنها هنوز بر این موضوع پافشاری می‌کنند که استفاده از تلفن همراه در طول پرواز باعث تداخل امواج در تجهیزات هواپیما می‌شود.

انجمن مسئولین پرواز (AFA) یک قانونی را متضاد قانون اداره هواپیمایی ایالات متحده (FAA) جمعه گذشته منتشر کرد که طبق آن مسافران اجازه دارند در تمام مراحل پرواز از آیپد ، آیفون و چند وسیله الکترونیکی کوچک دیگر استفاده کنند.

همانطور که توسط به خبرگزاری آسوشیتدپرس از طریق TechCrunch  گفته شده ، ادعا شده است که طرح FAA برای ممنوع شدن استفاده از موبایل در حین پرواز نادرست می باشد و به دنبال پروتکل های مناسبی برای اجرای تبلیغات است. وکیل  FAA در دفاع از این طرح نوشته است که استفاده از گوشی موجب می شود مسافران حواسشان پرت شود و توجهی به قوانین پرواز نداشته باشند و در نتیجه سقوط را به دنبال دارد.

faa_ped_flight

Dure ادعا کرده است که برای اجرای طرح حذف ممنوعیت استفاده همگانی از لوازم الکترونیکی باید ابتدا سازمان های دولتی ان را در میان مردم به نظر سنجی بگذارند و نمی توان بدون داشتن نظر همه در مورد این موضوع  مهم خودسرانه تصمیم گرفت.

 

وکیل FAA جفری سندبرگ گفته است که دستگاه های الکترونیکی قابل حمل در هنگام پرواز خطرناک تر از مطالعه کتاب می باشند و برای تغییر سیاست نیاز به نظرسنجی عمومی دارد.

در اکتبر سال 2013 این قانون مطرح شد که بشود در طول پرواز از آیپد و آیفون استفاده کرد و این در حالی است که پیش از آن از ارتفاع 1000 فوت به بعد استفاده از آن ممنوع بود. یکی از دلایل ممنوعیت امواج های خطرناک از که ممکن است موجب سقوط شود ولی محصولات اپل از این لحاظ ایمن می باشند البته هنوز هم استفاده از لب تاب هایی مانند مک بوک در حین پرواز ممنوع می باشد.

macrumors