فیسبوک تبلیغات را در اینستاگرام افزایش می‎دهد

تا دیروز، تبلیغات در اینستاگرام محدود بود چون متقاضیان باید مستقیما با واحد فروش اینستاگرام تماس می‎گرفتند. اما تغییرات مثبت (یا منفی، بستگی دارد از چه زاویه‎ای به قضیه نگاه کنید) زیادی در حال وقوع است، چون به گزارش Business Insider شرکت مالک اینستاگرام، فیسبوک، رسما از رابط کاربری تبلیغاتی اینستاگرام رونمایی کرده. اکنون برندها می‎توانند به صورت اتوماتیک بخش‎های مربوط به تبلیغات اینستاگرام را خریداری کنند.

1.Instagram-ads-Levis-002
چون درخواست‎های زیادی برای امکان تبلیغات هدفمند بیشتر روی این سرویس تصویری موبایل وجود داشت، این حرکت بزرگ پایانی خواهد بود بر تبلیغات کم اینستاگرام، چراکه آنها اکنون با فرو کردن تبلیغات بیشتر در حلق کاربرانشان در پی کسب سود بیشتر هستند.
امکان تبلیغات برنامه ریزی شده، حرکت بزرگی است که نه تنها به آنها در رقابت موثر با گوگل و توئیتر برای به دست آوردن پول بیشتر از راه تبلیغات کمک می‎کند، بلکه همچنین تغییر بزرگی برای کاربران خواهد بود، چراکه اکنون چه بخواهند و چه نخواهند در معرض تبلیغات بیشتری قرار خواهند گرفت.
در میان همکاران رابط کاربری تبلیغاتی اینستاگرام، نام تعدادی از بزرگ‎ترین شرکای بازاریابی فیسبوک دیده می‎شود، مانند Kenshoo، Brand Networks، Salesforce Marketing Cloud، Unified، SocialCode، 4C، Nanigans and Ampush.
اکنون دیگر بازاریاب‎ها برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی خود نیازی به طی روندهای غیر ضروری ندارند. برندها اکنون می‎توانند خریدهای تبلیغات دیجیتالی خود را روی اینستاگرام با استفاده از پلتفورم‎های جانبی که از ویژگی‎هایی مانند هدفگیری تبلیغاتی فیسبوکی، لینک‎های خرید اینستاگرامی، تبلیغات ویدئویی، تبلیغات دوره‎ای،

اپل ایدی اپل ایدی

تبلیغات نصب نرم افزار موبایلی، تبلیغات تصویری بدون نیاز به پرداخت، و غیره بهره می‎برند.

2.Instagram-ads-API-002

این ابزار به بازاریاب‎ها امکان ردیابی همه‎ی جنبه‎های کمپین شبکه اجتماعی خود را بدون نیاز به جابجایی بین گوشی کامپیوتر می‎دهد.

Hootsuite، که یکی از شرکای رابط کاربری تبلیغات اینستاگرام است در روز انتشار گفت، “برای نمونه، اگر محصول جدیدی رونمایی شود، پاسخ به نظرات و تعامل با کاربران روی اینستاگرام را می‎توان از همان صفحه‎ای که برای تعامل با کاربران توئیتر و فیسبوک مورد استفاده قرار می‎گیرد پیگیری نمود.”

“همه چیز یکجا جمع شده.”

3.Instagram-ads-iPhone-screenshot

اینستاگرام می‎تواند امسال تا 595 میلیون دلار سود حاصل از تبلیغات به دست آورد.

طبق برآورد یک شرکت آماری تحقیقاتی، اینستاگرام برای به دست آوردن سودی معادل 1 میلیارد دلار تا سال 2017 در مسیر شکست دادن گوگل و توئیتر خواهد بود، و تا سال 2020 این رقم به 3.86 میلیارد دلار خواهد رسید.

4.Instagram-advertising-Merrill-Lynch-chart-001

نکته اساسی برای شما این است که به عنوان کاربر، به لطف رابط کاربری جدید، خوشتان بیاید یا نیاید، در آینده نزدیک تبلیغات بیشتری روی اینستاگرام خود خواهید دید.