فیسبوک در حال تست بازار مجازی در استرالیا و نیوزلند است

اخیرا کمپانی بزرگی فیسبوک تصمیمی گرفته که می تواند کار و بار ebay و Craigslist را بخواباند . در این حرکت مدیران فیسبوک تصمیم گرفته اند که بازار کالای منطقه ای آنلاینی را در حوزه سیدنی استرالیا و آکلند نیوزلند ایجاد نمایند . به نظر می رسد که این بازار آنلاین در حال حاضر تنها منطقه استرالیا و نیوزلند را پوشش خواهد داد اما به طور قطع ، در صورت به نتیجه رسیدن ، گسترش زیادی در این خرید و فروش آنلاین ایجاد خواهد شد .

Facebook1

Facebook1

دکمه جدید ” buy & sell “ که در حال حاضر در سمت چپ صفحه قرار گرفته است کاربران را به صفحه ی جستجو هدایت می کند تا محصول مورد نظر را در منطقه جغرافیایی خود جستجو کنند و نزدیک ترین و با کیفیت ترین مورد را برای خرید انتخاب کنند . این بازار مجازی به نظر شبیه Pinterest می آید که دسته هایی از قبیل پوشاک و کامپیوتر و ابزار های الکترونیکی را در برنامه دارد .

اپل آیدی = ساخت apple id

البته که هم اکنون نیز کاربران مختلف با ایجاد گروه های مخصوصی به خرید و فروش و تجارت آنلاین می پردازند اما با این سیستم جدید اختیارات و تسهیلات بیشتری در اختیارشان قرار خواهد گرفت .

همه افرادی که در این دو شهر زندگی می کنند در حال حاضر به این سیستم جدید مجهز نیستند اما اگر خیلی مشتاقید تا با این سرویس آشنا شوید به این صفحه مراجعه نمایید .

یکی از سخنگویان فیسبوک در این زمینه به خبرنگار mashable در استرالیا اعلام کرده :

« ما هنوز در مراحل ابتدایی آزمایش سیستم جدیدی هستیم که در آن کاربران قادرند به راحتی جنس مورد نظر خود را پیدا کنند ، بخرند و یا اجناس خود را به راحتی برای فروش بگذارند

هنوز خبر قطعی و دقیقی وجود ندارد که آیا فیسبوک تصمیم دارد این سیستم جدید را در نقاط دیگر دنیا اجرا کند یا خیر ، و اینکه اگر تصمیم به اجرای آن دارد ، زمان آن کی خواهد بود .

اگر شما در این باره اطلاعاتی دارید که در پست ذکر نشده خوشحال می شویم با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید .