جشنواره آخر هفته فروش آیفون 6 و ادامه رکوردشکنی های این گوشی

شرکت اپل امروز اعلام کرد که افتتاح جشنواره آخر هفته فروش آیفون 6 و آیفون 6+ با فروش بیش از 10 میلیون واحد گوشی هوشمند همراه بود که اینبار باز هم اپل رکورد قبلی خود در مورد آیفون5 و آیفون5s را با 9 میلیون فروش در اولین  هفته عرضه به بازار خود در سال گذشته شکست.

iphone_6_iphone_6_plus

 

تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل امروز در مصاحبه مطبوعاتی گفت:

میزان فروش آیفون6 و آیفون6+ در جشنواره آخر هفته خیلی بیشتر از چیزی است که قبلا پیش بینی کرده بودیم و انتظارش را داشتیم و بهتر از این برای شرکت ما حالت دیگری وجود نداشت.می خواهیم از همه مشتریان تشکر کنم که با خرید و حسن انتخابشان رکورد شرکت خود ما و سایر رقبا را با یک فاصله شگفت انگیز شکستند و جایگاه آیفون6 و آیفون6+ را در بازار جهانی گوشی های هوشمند به یک حد اعلا رساندند.

طبق اتفاقی که برای سایر مدل های آیفون افتاد اپل انتظار داشت که میزان تقاضا برای آیفون6 خیلی بالا باشد و این میزان تا اینجا فراتر از حدپیش بینی خود اپل بوده است و 4 میلیون دستگاه در روز 12 سمپتامبر پیش فروش شدند و انتظار می رود با این روندی که پیش می رود میزان خیلی بیشتری از این گوشی به فروش برسد.

در حال حاضر تخمین زده شده که برای خریداری آیفون6 حدود 3 الی 10 روز فرصت باقی است اما برای خرید آیفون6 پلاس فروشگاه های جهانی 3 الی 4 هفته وقت دارند که این خود نشان دهنده پیچیدگی های تولید این دستگاه است.

گفته می شود به تازگی آیفون6 و آیفون6 پلاس در 20 کشور دیگر به فروش برسد از جمله این کشور ها اتریش، بلژیک، دانمارک، فنلاند، ایرلند،  Isle of Man ، ایتالیا، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، هلند، نیوزیلند، نروژ، پرتغال، قطر، روسیه، عربستان سعودی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، تایوان، ترکیه و امارات متحده عربی می باشد که به احتمال زیاد تا 26 سمپتامبر این گوشی وارد فروشگاه های این کشورها شود.

macrumors