خدمات بی سیم فیبری توسط FCC و گوگل فایل تست شد

حالا که  iOS 8.1 به تازگی به انتشار عمومی رسیده است ما سعی می کنیم نگاهی بر Apple Pay  داشته باشیم و ببینیم که کاربرد و طریقه استفاده از آن در آیفون6 و آیفون6 پلاس چگونه است. Apple Pay بلافاصله پس از راه اندازی   iOS 8.1 قابل استفاده می باشد. کاربران کافیست وارد بخش تنظیمات خود شده و یا در قسمت مربوط به دفترچه حساب خود ویژگی های مختلف Apple Pay را بررسی کنند.
راه اندازی اولیه برای Apple Pay  یا سیستم پرداخت اپل می تواند از طریق دفترچه حساب پس انداز انجام شود. استفاده  از نماد “+” در دفترچه حساب پس انداز اجازه می دهد تا کاربران یک کارت را اضافه کنند.  اگر در حال حاضر کارت مربوط به حساب کاربری آیتونز فعال باشد کاربران می توانند یک حساب جدید اضافه کنند یا با استفاده از دوربین حساب خود را شیر کنند و همچنین می توان همزمان برای هر بخش حساب های کاربری جداگانه ای ایجاد کرد.
1

 

نقش دوربین این است که از روی شماره کارت ، تاریخ انقضا، و نام کاربری عکس گرفته و برای اینکار، نیاز به کد امنیتی بر روی کارت به منظور بررسی بانک دارد.

 

برای اکثر کارت هایی که در Apple Pay مورد استفاده قرار می گیرند فرآیند تایید صحت اعتبار چند ثانیه بیشتر طول نمی کشد و پس از آن فورا می توان از کارت برای انجام خرید استفاده کرد. در کسیر تایید برخی کارت ها کارهای متفرقه دیگری نیز مورد نیاز است که از جمله آن ها تماس های تلفنی و ایمیل می باشد . تمام کارت های ذخیره شده در دفترچه حساب پس انداز  در قسمت بالای صفحه به روش سنتی ذخیره می شوند و شما با کشیدن صفحه به سمت پایین می توانید کارت مورد نظرتان را انتخاب کنید.

یکی از بهترین ویژگی های سیستم پرداخت اپل نظم آن است که هرکارت اضافه شده به بخش های قبلی افزوده می شود و انواع مختلف کارت های اعتباری را به همراه  پیش فرض همراه با معامله مانند آدرس صورت حساب، آدرس حمل و نقل، ایمیل و شماره تلفن در یک مکان مرتب به صورت جداگانه می نویسد.
3

اگر روی یکی از کارت های کلیک کنید اطلاعات مربوط به آن کارت برای شما ظاهر می شود و به کاربران اجازه می دهد ابتدا صورت حسابی را مشاهده کنند و اطلاعات نحوه تماس با بانک برای کاربر ظاهر می شود همچنین آخرین تماس با حساب کاربری را نیز نمایش می دهد و اطلاعات مربوط به برنامه های دانلود شده نیز در بخشی از آن موجود است

هر کارت شامل یک لیست از معاملات اخیراست و در برخی کارت ها  معاملات مربوط به فروشگاه اپل توسط کارت سیو شده پشتیبانی نمی شود.

4

پس از راه اندازی،  سیستم پرداخت اپل می تواند در خرید از فروشگاه ها تنها با لمس یک دکمه مورد استفاده قرار گیرد. هنگامی که از فروشگاه خرید کردید آیفون 6 یا آیفون6 پلاس خود را نزدیک دستگاه کنید و بدون نیاز به لمس چیزی روی گوشی می توانید خرید را انجام دهید.

به گفته اپل، سیستم پرداخت با موبایل اپل  با بیش از 200،000 فروشگاه  قرار بسته است و می توان به راحتی از آن ها خرید کرد از جمله این فروشگاه ها و خرده فروشی ها WALGREENS می باشد . همچنین این نرم افزار در تمامی فروشگاه های مربوط به شرکت اپل کار می کند .