نحوه‎ی رفع مشکل عدم شناسایی آیفون در ویندوز 10 توسط iTunes

راه حل‌هایی برای رفع این مشکل که iTunes دستگاه‌های iso را در ویندوز10 شناسایی نمیکند

به ویندوز 10 آپگرید کرده‎اید و حالا iTunes آیفون شما را شناسایی نمی‎کند و نمی‎شناسد؟ به طور خلاصه، آیفون یا هرگونه دستگاه‎های iOS دیگر شما را اصلا نمی‎بیند؟ شما تنها فردی نیستید که چنین مشکلی دارید.

بعد از آپگرید، بسیاری از افراد از این امر شاکی هستند که iTunes دستگاه‎های iOS آن‎ها را بعد از آنکه به کامپیوتری که دارای ویندوز 10 است متصل می‎کنند، شناسایی نمی‎کند و نمی‎شناسد.

1.Windows-10-iTunes

اگر شما چنین مشکلی دارید، متاسفانه چیزی برای رفع این مشکل به تنهایی وجود ندارد. شما باید چندین چیز را بررسی کنید و یکی یکی آن‎ها را تست کنید تا ببینید اگر آن‎ها مشکل شما را رفع می‎کنند یا خیر.

هم آیفون و هم کامپیوتر شخصی خود را ریبوت کنید:

اول و مقدم تر بر هر چیزی، هم دستگاه‎ iOS و هم کامپیوتر شخصی خود را ریبوت کنید و سپس دستگاه را به کامپیوتر متصل کنید و ببینید مشکل رفع می‎شود یا خیر.

یک پورت USB متفاوت را روی کامپیوتر شخصی خود امتحان کنید:

اگر تا الان چنین کاری نکرده‎اید، دستگاه‎ iOS خود را به یک پورت متفاوت USB متصل کنید و ببینید مشکل را رفع می‎کند یا خیر.

آخرین نسخه‎ی iTunes را نصب / دوباره نصب کنید

به هنگام نوشتن این پست، آخرین نسخه‎ 12.2.1.16 می‎باشد. مطمئن شوید که آخرین نسخه‎ی iTunes را نصب کرده‎اید. اگر برای نصب آن مشکل دارید، از راهنمای نصب آن بر روی ویندوز 10 با استفاده از مقاله‎ی زیر استفاده کنید.

تمامی آپدیت‎های ویندوز را نصب کنید:

به بخش Settings (WinKey+I) > Update & security > Windows Update بروید و مطمئن شوید که کامپیوتر شما با در اختیار داشتن تمامی آپدیت‎های ویندوز که نصب شده باشند، به روز رسانی شده است.

2.windows-update-10-2

پنجره‎ی باز شده‎ی Trust your computer:

زمانی که آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ خود را به کامپیوتر متصل می‎کنید و پنجره‎ی ‘Trust This Computer?’ را روی دستگاه iOS خود مشاهده می‎کنید، مطمئن شوید که روی گزینه‎ی ‘Trust’ همانطور که در تصویر زیر نشان داده شد است به آرامی ضربه می‎زنید.

3.iPhone-trust-this-computer

Support Apple Mobile Device، Service و درایور USB:

بررسی کنید که آیا Apple Mobile Device Support در بخش Control Panel > Uninstall a program نصب شده است، اگر نصب نیست باید iTunes را دوباره نصب کنید.

4.win10-itunes
Apple Mobile Device Service را ری استارت کنید، برای این منظور: در بخش Run (برای فعال سازی Run کلید‎های WinKey+R را فشار دهید) services.msc را تایپ کنید و اینتر بزنید.

Apple Mobile Device یا Apple Mobile Device Service را پیدا کنید و سپس کلیک راست کنید و به بخش Propertise بروید.

سپس روی Stop برای متوقف سازی سرویس کلیک کنید. روی Start برای راه اندازی مجدد سرویس کلیک کنید. کامپیوتر خود را ری استارت کنید.

5.win10-itunes-2
Apple Mobile Device USB Driver را چک کنید: در بخش Run (برای فعال سازی Run کلید‎های WinKey+R را فشار دهید) devmgmt.msc را تایپ کنید و اینتر بزنید به بخش ورودی کنترل‎های Universal Serial Bus بروید و ببینید اگر Apple Mobile Device USB Driver لیست شده است یا خیر.

6.Windows-10-itunes

اگر لیست نشده است، شما باید iTunes را دوباره نصب کنید و سپس دستگاه‎ iOS خود را به کامپیوتر شخصی‎تان متصل کنید و سپس کنید تا ویندوز به صورت خودکار درایو را نصب کند.

اگر لیست شده است و دارای یک علامت “!” یا “?” روی آن است، شما باید درایو را دوباره نصب کنید. برای انجام این کار:

• دستگاه iOS خود را به کامپیوتر وصل کنید و حدود یک دقیقه‎ای صبر کنید.

• حالا روی Apple Mobile Device USB Driver کلیک راست کنید و بر روی Uninstall کلیک کنید. اگر پرسیده شد، گزینه‎ی “Delete the driver software for this device” را انتخاب کنید.

7.win10-itunes-4

• زمانی که پاک شد، در پنجره‎ی Device Manager، روی کنترل‎های Universal Serial Bus کلیک راست کنید و سپس روی Scan for hardware changes کلیک کنید.

8.win10-itunes-3

• ویندوز حالا به صورت خودکار درایور را برای شما پیدا و نصب خواهد کرد.

اگر هیچکدام از موارد بالا جواب نداد:

اگر هیچکدام از راه حل‎های بالا در کمک به رفع مشکل شما جواب نداد، پس به احتمال زیاد یک نرم افزار یا درایور شخص ثالث در کامپیوتر شما با iTunes و سرویس‎های اپل مشکل دارد.

شما ممکن است بخواهید برای رفع مشکل یک clean install (نصب تمیز) ویندوز 10 را بر روی کامپیوتر خود انجام دهید.

redmondpie