اپلیکیشن Focus مدیریت زمان زیبایی را به iOS و ساعت اپل می‎آورد

شاید بزرگترین مانع در برابر بازده‎ی کاری من مدیریت زمان باشد. اگر من قادر به این باشم که تنها یک زمان را اختصاص به یک کار بدهم بدون حواس پرتی و تا تمام نشده است به انجام آن مشغول باشم، سطح بازده‎ی کاری من به توان چند می‎رسد.

1.Focus-app-iOS-and-watch-1024x512

رسیدن به چنین نقطه‎ای، می‎تواند مشکل باشد و نیاز به مقدار قابل توجهی از کنترل بر خود داشته باشد. Focus اپلیکیشنی است که اخیرا من انتخاب کردم و در مدیریت زمان و همچنین تمرکز بر وظیفه‎ای که در دست دارم به من کمک می‎کند. با آیفون، آیپد، ساعت اپل و به زودی مک نیز سازگار است و بررسی کامل آن را در بخش زیر آماده ساخته‎ام.

قابلیت عملکرد

در حقیقت، Fucus کار بسیاری ساده‎ای انجام می‎دهد به این نحو که زمان شما را به بخش‎های مختلف برای کار و استراحت تبدیل و تقسیم بندی می‎کند.

به طور پیش فرض، یک کار 25 دقیقه طول می‎کشد قبل از اینکه یک استراحت 5 دقیقه‎ای شود. این امر را می‎توان طبق عملکرد و ارجحیت خود بهتر تغییر دهید و به آسانی می‎توان با توقف زمان یا توسعه‎ی آن تا چند دقیقه انتظارات را عوض کرد، زمانی که در خلاقیت شما نمی‎توان وقفه ایجاد کرد.

وظایف را می‎توان به شکل یک چک لیست دسته بندی کرد و به دنبال انجام آن‎ها، آن‎‎ها را پاک کرد، و سوایپ کردن به سمت راست هر وظیفه تایمر مربوط به آن را شروع خواهد کرد.

Focus برای این ساخته شده است که به کاربران کمک کند بر وظایف خود تمرکز و آن را با سرعت انجام دهند در حالیکه برای استراحت چشمان خود، کش دادن پاها، خوردن کمی آب یا پر کردن یک فنجان قهوه، زمان‎های استراحت را فراموش نمی‎کنند. با آنکه بسیاری از ما ایده‎ی داشتن یک اپلیکیشن برای این منظور را بی خیال

می‎شویم، ولی من شخصا متوجه شدم که تقریبا غیر ممکن است که به طور دایم بدون اینکه توسط تکنولوژی انجام آن به من یادآوری شود، استراحت‎های کوتاهی داشته باشم.

2.iPhone-mix-1024x512

در اپلیکیشن 4 تب یک لیست وظایف، تایمر وظیفه‎ی فعلی، یک نگاه اجمالی به فعالیت‎ قبلی شما و تنظیمات مختلف اپلیکیشن را نشان می‎دهند. وضعیت فعلی شما و لیست وظایف با استفاده از iCloud بین دستگاه‎های مختلف همگام می‎شود، بنابراین شما می‎توانید یک وظیفه را بر روی آیپد خود شروع کنید و آن را توقف یا توسعه از سوی ساعت اپل خود دهید.

زمانی که اپلیکیشن مخصوص مک هم عرضه شود، به همین روش با اپلیکیشن iOS یکپارچه می‎شود، در نتیجه تجربه‎ی بی نقصی بین دستگاه‎های اپل بوجود می‎آید.

طراحی

رابط کاربری اپلیکیشن iOS فوکوس در تمامی سه دستگاهی که فعلا پشتیبانی می‎کند مینیمالیست است، که باعث می‎شود شروع یک جلسه‎ی مربوط به انجام یک

وظیفه بدون زحمت خاصی باشد. این اپلیکیشن طراحی زیبایی دارد و بی نهایت استفاده از آن آسان است، که در اهداف اپلیکیشن برای کمک به کاربران به منظور موثرتر کار کردن، حیاتی به شمار می‎رود.

Focus کار عالی در نمایش آنچه که مهم است انجام می‎دهد در حالیکه به افراد اجازه می‎دهد آمار جلسات قبلی را در رابطه با اینکه چطور این اپلیکیشن بازده‎ی کاری آن‎ها

را در طول زمان افزایش داده است، مشاهده کنند.

بر روی ساعت اپل، اپلیکیشن به آسانی به صورت نگاه اجمالی کار می‎کند، به طوری که تایمر جلسه‎ی علی و تعداد جلسات و وظایفی که در روز جاری کامل شده‎اند را نشان می‎دهد.

زدن آهسته روی هر تایمر جلسه باعث متوقف شدن یا ادامه یافتن آن می‎شود، و فشار دادن محکم گزینه‎هایی در رابطه با ریست کردن، بی خیال شدن و اضافه کردن 5 دقیقه به جلسه‎ی فعلی را بالا می‎آورد. کل محیط کاربری براساس دایره‎ها است، که باعث پیوسته بودن طراحی و جذابیت آن می‎شود درحالیکه اطلاعات را به خوبی نشان می‎دهد.

3.Focus-app-watch-mix-1024x369

به علاوه، این اپلیکیشن دارای ویجت مرکز نوتفیکیشن به درد بخوری است بدون نیاز به باز کردن اپلیکیشن کاملا در اختیار شما توانایی کنترل اپلیکیشن را قرار می‎دهد. این ویجت نیز ساده و سر راست است، در نتیجه به کاربران اجازه می‎دهد بدون زحمتی کار خود را انجام دهند.

مفید بودن

من چندین اپلیکیشن که در همین زمینه کار می‎کنند را تست کرده‎ام و Focus بهترین اپلیکیشن مدیریت زمانی است که تا بحال پیدا کرده‎ام. طراحی ساده و سراست و تمیزی دارد که در اختیار کاربران توانمندی‎های مختلف را به شیوه‎ای قرار می‎دهد که کمتر اپلیکیشنی آن را بدون حذف موارد غیر ضروری ، کم کردن عناصر مختلف و رفتن به اصل مطلب به شیوه‎ای شیک، انجام می‎دهد.

زمانی که یک جلسه‎ی Focus آغاز شده است، اپلیکیشن به سادگی و آرامی شروع به شمارش معکوس می‎کند درحالیکه شما در حال کار هستید، و زمانی که زمان استراحت رسید، هشداری ارسال می‎کند.

نوتیفیکیشن‎ها تعاملی هستند، بنابراین بعضی از اعمال را می‎توان بدون نیاز به باز کردن اپلیکیشن توسعه داد، و نوتیفیکیشن‎های ساعت اپل حتی گزینه‎های بیشتری را نشان می‎دهند.

4.Focus-app-iPhone-and-watch-1024x512

ضرورتا، Focus به این جهت مجهز شده است تا کاربران را قادر سازد بر وظایفی که بر عهده دارند تمرکز داشته باشند و با اینحال هنوز هم وقت برای استراحت‎های کوتاه برای پاک سازی ذهن و تحریک خلاقیت برای زمانی که وقت ادامه دادن کار می‎رسد، داشته باشد.

در یک اپلیکیشن هم مدیریت وظایف و هم مدیریت زمان وجود دارد، این دو به شیوه‎ای ترکیب شده‎اند که باعث می‎شود انجام کار‎های الزامی شما مثل آب خوردن شود، و برای افرادی که به آسانی حواسشان پرت می‎شود یا فراموش می‎کنند استراحت‎های کوتاه گاه به گاهی را داشته باشند، داشتن آن الزامی است.

قیمت این اپلیکیشن 4.99 دلار در اپ استور برای آیفون، آیپد، ساعت اپل است و اپلیکیشن مک هم به زودی می‎آید.