گوشی Galaxy S5 Edge Plus سامسونگ رقیب آیفون6 پلاس

بر همگان پوشيده نيست که به دنبال عرضه‎ي آيفون 6 و آيفون 6 پلاس به بازار در دنياي گوشي‎هاي هوشمند با تکنولوژي بالا سامسونگ شکست سختي از اپل خورد. طبق شايعاتي که شکل گرفته است و از بلاگ سايت Sam Mobile و خبر‎ٍ‎هاي درز شده توسط [email protected] در توييتر مي‎آيد، يک مدل گوشي گلکسي با اندازه‎ي بزرگ قرار است عرضه شود و فشار را بر روي آيفون 6 پلاس 5.5 اينچي زياد کند.

Samsung-Galaxy-S6-Edge-Plus-OnLeaks-image-001-e1434726499891
طبق عکسي که امروز صبح به بيرون درز پيدا کرد، اين گوشي که ‘Galaxy S6 Edge Plus’ نام دارد داراي طراحي مشابهي با گوشي Galaxy S6 Edge مي‎باشد ولي صفحه‎ي نمايش بين 5.5 و 5.7 اينچ به صورت مورب بزرگ شده است.

از تصاوير حدس زدن سخت است چون هرکسي مي‎توان تصاوير رسمي رسانه‎اي را بزرگنمايي کند، ولي اين دستگاه به نظر مي‎رسد به نسبت S6 Edge اصلي هم بزرگتر

و هم پهن تر باشد، به طوري که پهناي آن تقريبا 155 ميلي متر، درازا 76 ميلي متر و ضخامت آن 6.85 ميلي متر باشد. حداقل چيزي که از اين تصور يکسري افراد باهوش توانسته‎اند درک کنند همين بوده است.

موسس بلاگ Sam Mobile ولي در کامنتي در توييتر اعلام کرده است که “منبع ما ادعاي 5.7 اينچي بودن اين گوشي را دارد.”

اگر شما فکر مي‎کنيد که عکس به بيرون درز شده‎ي بالاي پست يک گوشي معمول Galaxy S6 Edge را نشان مي‎دهد، در زير عکس مقايسه‎اي بهتري به لطف وب سايت ايتاليايي HDBlog.it آورده شده است.

Samsung-Galaxy-S6-vs-Galaxy-S6-Edge-Plus-render-HDBlog.it001

با توجه به آن، چنین چیزی به نظر یک کار ضعیف با فوتوشاپ می‎باشد.

منابع معتبری نظیر بلاگ Sam Mobile به همراه یکسری دیگر از منابع، به خوبی توانایی این را دارند که بگویند گوشیGalaxy S6 Edge Plus دارای مشخصات زیر خواهد بود:

• نظیر Note 4 دارای یک صفحه‎ی نمایش 5.7 اینچی خواهد بود.

• صفحه‎ی نمایش در دوطرف خمیده خواهد بود، درست نظیرGalaxy S6 Edge .

• از قبل دارای آندروید 5.1.1 خواهد بود.

• میکروفون‎های انتهایی به نظر می‎رسد به بخش روبرویی جابجا شده‎اند.

• اندازه‎ی دکمه‎ی مربوط به کم و زیاد کردن صدا تغییر پیدا کرده است و کلید rocker اندکی تغییر موقعیت داده است.

• دکمه‎ی Home به نظر می‎رسد کوچکتر باشد.

• مشکلی که باعث لود شدن آهسته‎ی اپلیکیشن‎ها و هنگ کردن آن‎‎ها که هم در گلکسی اس 6 و هم Galaxy S6 Edge می‎شود رفع خواهد شود که علت آن مشکلات مربوط به مدیریت حافظه بوده است.

• درست است، اسم آن Galaxy S6 Edge Plus خواهد بود.

خواه یا ناخواه این دستگاه از تراشه‎های Exynos سامسونگ استفاده خواهد کرد که در گلکسی اس 6 و هم Galaxy S6 Edge هستند، یا اینکه دارای یک پردازنده‎ای Qualcomm 6 هسته‎ای خواهد بود که حدس همه تا الان همین است.

چیزی که ما به خوبی می‎دانیم این است که سامسونگ برای تولید به نظر جریان بی انتهایی از نسخه‎های متفاوت گوشی‎های هوشمندش، شهرت خوبی دارد.

با توجه به این حرف، و با توجه به اینکه آخرین آیفون‎‎ها به طور کامل غوغای بپا شده توسط سامسونگ را برهم زدند و به خود اختصاص دادند، من یقینا انتظار این را دارم که عرضه‎ی این دستگاه زودتر از بعدا باشد و سامسونگ از یک سری تبلیغات مشابه اپل برای نشان دادن صفحه‎ی نمایش بزرگتر از آیفونش استفاده کند.

در رابطه با زمان عرضه‎ی این گوشی شایعه شده توسط این غول کره جنوبی، ما چیزی هنوز نمی‎دانیم. اگر بخواهم یک نظر کارشناسانه بدهم، باید بگویم زمان آن کنفرانس سالانه‎ی موبایل IFA در برلین خواهد بود، جایی که سامسونگ به طور معمول گوشی‎های Note جدید خود را عرضه می‎کند، گرچه یکسری شایعه هم به اواخر

ماه ژوئن اشاره می‎کنند.