اعلام نزدیک شدن خودرو توسط ردیاب Garmin’s Varia Radar

اگرچه شرکت Garmin در جمع آوری سرمایه‌های مردمی برای خلق Dragon Innovation موفق نبود، اما بالاخره ردیاب Ikubu را پسندید، و بنابراین شرکت را به سمت تولید این رادار دوچرخه‌ای پیش برد. اکنون، این غول الکترونیکی محصول نهاییِ Varia Radar را که جذاب‌تر از گذشته شده معرفی کرده که با کامپیوتر Garmin’s Edge نیز همراه شده است.

garmin-varia

اساساً این رادار دوچرخه‌ای به طرز دراماتیکی نسبت به مدل پیش تولیدی خود که در سال گذشته بررسی شد تغییر نکرده است. سیستم این دستگاه از دو بخش تشکیل شده، یک بخش فرستنده‌ی نوری که به زین متصل می‌شود و یک صفحه‌ی رادار که بر روی دسته‌ی دوچرخه قرار می‌گیرد.

زمانی که یک اتومبیل از پشت نزدیک می‌شود، این رادار وسیله‌ی مورد نظر را از فاصله‌ی ۱۴۰ متری شناسایی می‌کند. این داده‌ها با چراغی که نشان دهنده‌ی عبور قریب الوقع خودروهاست به صفحه‌ی دستگاه فرستاده می‌شود.

در مدل قدیمی‌تر، چراغ ۴۰ لومنی با نزدیک شدن اتومبیل‌ها به دوچرخه با سرعت بیشتری چشمک می‌زند تا راننده راحت‌تر متوجه دوچرخه سوار شود. مدل به روز شده دارای این ویژگی می‌باشد ولی تنها چراغی ۱۵ لومنی دارد، اگرچه که روشنایی این LED با نزدیک شدن اتومبیل‌ها بیشتر می‌شود.

Varia Radar با کامپیوتر Garmin’s Edge هم قابل استفاده است. با این ترکیب می‌توانید به طور همزمان هشت ماشین را شناسایی کرده، نمایی از سرعت نزدیک شدن آن‌ها داشته و میزان خطرناک بودن هر یک را مشاهده کنید. قیمت این دو محصول روی هم رفته معادل ۲۴۰ یورو (۳۷۵ دلار) است.