رنگ دارای ساختار شیشه با منعکس کردن نور خورشید

رنگی از شیشه ساخته شده است که منعکس کننده‎ی نور می‎باشد

چه سرسره‎های زمین‎های بازی یا سقف خانه‎ها باشد، بعضی چیزها هستند که شما نمی‎خواهید با جذب نور خورشید گرم شوند. نه تنها به دنبال گرم شدن لمس آن‎ها ناخوشایند می‎شوند، بلکه باعث می‎شود زودتر از موعد خراب شوند.

glass-paint-reflects-sun@2x

 

با آنکه رنگ کردن چنین سطح‎هایی به رنگ سفید خودش یک راه حل است، یک دانشمند از دانشگاه هاپکینز رنگی از شیشه ساخته است که منعکس کننده‎ی نور می‎باشد.

دکتر جیسون بنکوسکی (Jason Benkoski) این رنگ‎ها را از سیلیکات پتاسیوم ارزانی ساخته است که بسیار فراوان است، یک ماده‎ی خام در ساختار شیشه که در آب حل می‎شود.

او ولی به نحوی آن را درست کرده است و به کار گرفته که زمانی که به روی سطحی اسپری و خشک می‎شود نسبت به آب مقاوم می‎شود. رنگ‎ دانه‎ها همچنین به این ماده اضافه شده‎اند تا به آن رنگ بدهند و باعث افزایش کیفیت منعکس کنندگی آن شوند.

این رنگ تقریبا به طور کامل غیر آبی است که باید همین باعث شود به نسبت رنگ‎های آلی دارای ساختار پلی مری معمول که در نور خورشید تجزیه می‎شوند، عمر طولانی تری داشته باشد.

به علاوه، این رنگ به مانند بسیاری از ترکیبات آلی فرار نظیر رنگ‎های سنتی محو نمی‎شود، به علاوه‎ی اینکه قادر به دنبال به کار گیری آن روی سطوح فلزی به‎ جای‎ اینکه حالت شکستگی ایجاد کند، قادر به توسعه یافتن روی سطوح می‎باشد.

با توجه به این حرف زمانی که این رنگ خشک می‎شود بسیار طولانی است.

گرچه بنکوسکی این رنگ را به طور کلی برای استفاده در کشتی‎ها ساخته است، ولی در نظر دارد تا از آن روی وسایل زمین‎های بازی، صندلی‎های مسابقات ورزشی یا سقف خانه‎ها نیز استفاده کند. او امیدوار است تا آزمایشات میدانی را در طول دو سال انجام دهد.

gizmag