هندآف در مک بوک قدیمی با Continuity Activation Tool

با عرضه سیستم عامل های iOS 8 و OS X Yosemite اپل واژه ای به نام Continuity تداوم را مطرح نمود که این واژه به معنای مجموعه ای از ویژگی های طراحی شده است که اجازه میدهد مک بوک به سایر دستگاه های iOS متصل شود. متاسفانه این ویژگی ها توسط بلوتوث 4 انجام می شود که مک بوک های قدیمی قابلیت دسترسی به این ابزار را درخود ندارند و در نتیجه دسترسی آن ها به این ویژگی های جدید محدود شده است.

حتی با وجود اینکه مک بوک و مک مینی مدل 2011 دارای بلوتوث ورژن 4 هستند اپل اجازه استفاده از ویژگی تداوم را به آن ها نداده است . خوشبختانه چند تن از اعضای سایت مک رامورس در انجمن این سایت به دنبال رفع این مشکل بوده اند ونتیجه این گفت و گوها استفاده از ابزاری به نام “Continuity Activation Tool” در مک بوک های قدیمی بود که اجازه اتصال به آی او اس ها می دهد.

این ابزار میتواند به عنوان یک فایل زیپ از سایت Github دانلود شود ، و از طریق دوبار کلیک کردن روی برنامه و دنبال کردن راهنمایی هایی که روی صفحه نمایش ظاهر میشود می توان آن را به راحتی در مک بوک های قدیمی نصب کرد.

Continuity Activation Tool به کاربران مک بوک و مک مینی 2011 این اجازه را می دهد بدون نصب کردن هیچگونه سخت افزاری قادر به تماس با دستگاه های آی او اس باشند . از آنجا که این دو دستگاه دارای بلوتوث ورژن 4 هستند این بدین معنا است که نصب Continuity Activation Tool در این دستگاه ها فقط چند دقیقه طول میکشد .

در مک بوک های قدیمی که مجهز به بلوتوث نیستند ابتدا باید کارت وایرلس را نصب کرد ، این موضوع دسترسی کاربران به Continuity Activation Tool را مشکلت رومراحل دسترسی را پیچیده تر میکند. دانگل های یو اس بی که کاربرد بلوتوث ورژن 4 را برای دستگاه های مک بوک دارند نمی توانند با Continuity Activation Tool سازگار شوند.

هر دو گروه اعضای انجمن MacRumors و Redditors این موضوع را تایید کرده اند که هندآف را در انواع مک بوک ممکن می سازد و از جمله مک بوک ایر که اواسط سال 2011 معرفی شد یا مک بوک پرو که اوایل سال 2011 وارد بازار شد و یا حتی مک مینی که آن هم اواسط 2011 معرفی شد قادر هستند از ویژگی های اتصال از جمله هندآف دستگاه به راحتی استفاده کنند.

Continuity Activation Tool اگر به درستی نصب شود و امکانات و ویژگی ها در آن راه اندازی شوند به مک بوک های قدیمی اجازه استفاده از یک سری ویژکی ها از جمله ویژگی های زیر را می دهد:

دسترسی به هندآف برای دسترسی به دستگاه های آی او اس از طریق مک بوک
دسترسی به ویژگی هات اسپات فوری که بتوان با اینترنت گوشی از طریق مک بوک کار کرد.
ویژگی فوروارد کردن اس ام اس
و تماس تلفنی با مک بوک بدون به وجود آمدن هیچگونه مشکلی

macrumors