فیس‌بوک ویژگی جدید Highlights را در iOS آزمایش می‌کند

فیس بوک در هفته پیش بروزرسانی کوچکی با عنوان bug fixes (رفع اشکالات) برای برنامه آی او اس این شرکت ارائه داد. قرار بود این برنامه تنها تغیرات کوچکی را ایجاد کند، اما پس از نصب مشخص شده که بروزرسانی از آنچه گفته می‌شود مهم‌تر است و شرکت فیس بوک در حال آزمایش ویژگی جدیدی بر روی دستگاه‌های آی او اس است. این بخش اضافه شده “Highlights” نام دارد.

facebook-highlights

این ویژگی اکنون بر روی دستگاه‌های آی او اس وجود دارد، و در تب جدیدی از بخش People قرار گرفته (جایگزین بخش Requests tab)، و خلاصه‌ای از وقایع زندگی دوستان و یا خانواده را به شما نشان می‌دهد. پست‌های آزار دهنده و عکس‌های الگوی رفتاری را در این بخش وجود ندارند.

سایت TechCrunch در این مورد می‌گوید:

در کل ویژگی جدید Highlights بسیار جالب است: لیستی از اتفاق‌های اخیر زندگی دوستان است که شامل شروع یک رابطه جدید، شروع یک شغل، نقل و انتقال، فارغ التحصیلی، یا هر پستی که به نوعی اتفاق در زندگی آشنایان شما است، نشان داده می‌شود. اگر شما علاقه‌ای به دیدن عکس‌های اتفاقی و یا خواندن همه مطالب جدید را ندارید پس به راحتی و با یک نگاه کوتاه به بخش Hightlights می‌توانید تمام اتفاق‌های مهم اخیر در زندگی دوستان و خانواده و آشنایان خود را مشاهده کنید و این واقعا لذت بخش است.

این ویژگی به شما کمک می‌کند قبل از اینکه تولد کسی نزدیک شود بتوانید برنامه ریزی کنید و به او پیغام قلبی و صمیمی خود را بفرستید. و در آخر اینکه این تب اضافه شده مربوط به کسانی که با‌ آن‌ها در ارتباطید، بسیار شبیه به تب History می‌باشد.

facebook-ios-history

آقای Constine به نظر تداخل زیادی را بین دو تب Hightlights و History دیده است و انتظار داشته که بعضی از قسمت های این اپلیکیشن دوباره طراحی شود. با این حال این ویژگی تشابه بسیار جالبی به خبر‌خوان پیدا کرده است.

بسیاری از افراد از این تغییر خوشحال شده‌اند و این ایده جدید را می پسندند، زیرا از حالا کاملا در جریان مهم‌ترین اتفاق‌های اخیر روزمره دوستان و خانواده خود خواهید بود. بسیاری از افراد اهمیتی به پست‌های متعدد و زیاد نمی‌دهند و دوست دارند تنها خود را به روز نگه دارند.

فیس بوک همچنین اخیرا درگیر طراحی برنامه Graph Search برای آی او اس بوده، و همچنین در هفته گذشته تصمیم بسیاری بزرگی برای خرید WhatsApp Messenger گرفت، و اعلام کرد که این اپلیکیشن پیام رسان را با قیمت 16 میلیارد دلار خریداری کرده است.

شما می‌توانید برنامه فیس بوک را به رایگان از اپ استور دانلود کنید: Facebook

همچنین در بخش نظرات، ایده‌های خود را در مورد این بخش جدید اضافه شده به برنامه فیس بوک را با ما در میان بگذارید.

idownloadblog