چگونه پنجره Finder را در مک جدا و یا یکی کنیم

به نظر می‌رسد که نکات و ترفندهای بی‌شماری در مورد پنجره Finder در OS X وجود دارد، ولی به نظر می‌آید که بهتر است اول به تعدادی از موارد اولیه و ساده بپردازیم و سپس وارد دریای ترفندهای پیشرفته‌تر شویم. یکی از اولین چیزهایی که شما باید یاد بگیرید، نحوه‌ی سروکار با تب‌ها و پنجره‌ها است.

پنجره Finder

OS X Mavericks یک محیط جدید بر اساس تب‌ها برای Finder آورده‌است، ویژگی‌ای پیش از ظهورش که در صدر لیست خواسته‌های صاحبان مک بود. تب‌ها به شما این امکان را می‌دهند که چندین صفحه‌ی Finder را در یک محیط ببینید و بسیار به تب‌هایی که در مرورگرهای اینترنت دیده‌اید شبیه هستند.

آیا می‌دانستید که شما می‌توانید به راحتی تب‌ها را جدا کنید و هر کدام را در یک پنجره ببینید؟ یا اینکه می‌توانید تب‌ها را با هم یکی کنید و همه را در یک پنجره ببینید؟ من در آموزش ویدئویی که در ادامه آمده است، به شما نشان خواهم داد که چگونه می‌توانید این کارها را انجام دهید.

برای جدا کردن تب‌‌ها از یک پنجره، به راحتی تبی را که می‌خواهید جدا کنید را با موس خود تا زمانی که جدا شود، به بیرون از پنجره بِکِشید. شما این کار را می‌توانید با هر تعداد تبی که دوست دارید انجام دهید.

پنجره Finder

شما همچنین می‌توانید از فرمان Window برای جدا کردن یک تب از گروهی از تب‌ها استفاده کنید. پنجره‌ای که تب مورد نظر در آن قرار دارد را باز کنید و مراحل زیر را دنبال کنید:

گام اول: روی تب مورد نظر کلیک کنید

گام دوم: روی Window و سپس Move Tab to New Window کلیک کنید

اگر تعداد زیادی پنجره باز شده در گوشه و کنار صفحه‌یتان پخش شده‌اند، شاید بهتر باشد که همه آن‌ها را در یک پنجره در قالب تب‌های کنار هم بیاورید. این تب‌ها همان صفحه‌هایی که قبلاً نمایش می‌دادند را نشان خواهند داد.

پنجره Finder

گام اول: پنجره‌ی Finder را باز کنید

گام دوم: روی Window و سپس Merge All Windows کلیک کنید

همچنین شما می‌توانید یک تب را به بالای یک پنجره‌ی دیگر بکشید تا آن تب را به یکی از پنجره‌های موجود اضافه کنید. این حالت برای وقت‌هایی خوب است که ترجیح می‌دهید که همه‌ی تب‌ها را با هم در یک پنجره نداشته‌باشید، اما نیاز است که تعدادی از آن‌ها در یک پنجره باشند.

پنجره Finder راه زیادی را از زمان OS X Mavericks آمده‌است، و خوب است که از این تکنیک‌ها برای بهبود کارهای روزانه خود استفاده کنیم. شما درباره مدیریت پنجره‌ Finder چه فکر می‌کنید؟ آیا نکات، ترفندها و یا ایده‌ای برای به اشتراک گذاشتن دارید؟ یادداشتی به همراه جزییات برای من در بخش نظرات بگذارید.