عملکرد دوربین دوگانه در آیفون 7 پلاس چگونه خواهد بود؟

بدیهی است که وجود دو دوربین، منجر به ارائه‌ی تصاویر با کیفیت بالاتری خواهد شد. با وجود تصاویر منتشر شده از آیفون 7 پلاس، تاکنون هیچ‌کس به درستی نمی‌داند که هدف از این سخت‌افزار جدید قرار گرفته بر روی آیفون 7 پلاس چه خواهد بود!

how-the-new-iphone-7-dual-camera-system-could-work-507074-2

با توجه به گزارش بلومبرگ، آیفون 7 پلاس اپل با سیستم دوربین جدیدی همراه با دو سنسور خواهد بود که نتیجه‌ی آن، تهیه‌ی تصاویر با کیفیت بالاتر است. هدف از این کار، تهیه‌ی تصاویر روشن‌تر و واضح‌تر، در کنار افزایش سطح بزرگنمایی است.

در نگاه اول، اطلاعات زیادی درباره‌ی دوربین آیفون 7 پلاس وجود ندارد اما با نگاه به اطلاعاتی که برای دوربین‌های دوگانه وجود دارد، به نظر می‌رسد که اپل به دنبال چیزی شبیه به Huawei P9 می‌باشد.

دوربین دوگانه‌ی آیفون 7 پلاس چگونه کار می‌کند؟

هدف اصلی دوربین دوگانه این است که هر دو دوربین در آیفون 7 پلاس به طور مستقل کار کنند اما برای به دست آوردن تصاویری با کیفیت بهتر، با یکدیگر ترکیب می‌شوند. اما این کار چگونه انجام می‌شود؟

how-the-new-iphone-7-dual-camera-system-could-work-507074-3

در ابتدا، هر دو سنسور آماده‌ی استفاده می‌شوند. یکی از آنها، سنسور معمول RGB برای شکار رنگ‌ها است که امروزه به طور معمول استفاده می‌شود. سنسور دیگر، تک‌رنگ خواهد بود، بنابر این تصاویر را به صورت سیاه و سفید ثبت می‌کند. به طور خلاصه ایده‌ی این کار اینگونه است: استفاده از بهینه‌سازی‌های نرم‌افزاری پیچیده که در آن، پردازنده و رم نقش کلیدی خواهند داشت و ارتقای سخت‌افزاری صورت‌گرفته در آیفون 7 پلاس نیز به همین دلیل است. نتیجه‌ی آن تصاویری با کیفیت بهتر و رنگ‌های واضح‌تر و ترکیب بهتری از روشنایی است.

تصاویر سیاه و سفید نقش مهمی در داشتن روشنایی بهتر در تصویر نهایی ایفا می‌کند. در واقع به طور ساده، یک تصویر سیاه و سیاه، روشنایی بهتری در مقایسه با شات رنگی مشابه دارد!

هنگام عکاسی، سنسور RGB در واقع تلاشی برای تعیین مقدار و شدت نور نمی‌کند و تنها به منظور تولید رنگ‌ها و تشخیص هر رنگ، آن را فیلتر می‌کند. جلوگیری از این روند در دوربین‌های کوچک گوشی‌های هوشمند ممکن نیست. این دلیلی است که تصویر گرفته‌شده با گوشی‌های هوشمند لزوماً بهترین نیستند و معمولاً روشنایی افتضاحی دارند.

از سوی دیگر، سنسور تک‌رنگ، به طور خاص بر روی مقدار و شدت نور متمرکز است چراکه لازم نیست آن را فیلتر کند. پس هیگچونه اطلاعاتی از دست نمی‌رود و نتیجه‌ی نهایی واضح‌تری به همراه دارد.

با ترکیب نتیجه‌ی عملکرد دو سنسور، اپل می‌تواند بهترین تصویر ممکن از هر دوی آنها را تهیه کند. بنابر این، تصاویر نهایی، کیفیت بهتری در مقایسه با مدل‌های مشابه خواهند داشت.

بدون شک، ممکن است تکنولوژی بیشتری در پشت سیستم دوربین دوگانه‌ی اپل وجود داشته باشد که در ماه آینده به آنها پی خواهیم برد.