آموزش گرفتن بکاپ از آیفون و آیپد اپل

یکی از حقایق زندگی را از دست دادن حافظه موبایل تشکیل می‎دهد ولی خوشبختانه به لطف سرویس‎هایی نظیر آیکلود که می‎توانند به صورت خودکار از آیفون بکاپ بگیرند، در صورت آسیب به آیفون یا از دست دادن داده‎ها می‎توان نسبت به بازیابی یا ریکاوری آن‎ها اقدام کرد. مثلا در زمان فراموش کردن رمز آیفون و پاک شدن تمام اطلاعات آن .

icloud-increased-security-970-80

ولی متاسفانه، استفاده از آی کلود بهترین راه‎حل برای بکاپ از اطلاعات شخصی نیست، به ویژه به این خاطر ‎که در بحث سرویس‎های ذخیره‎سازی ابری، اپل بهترین نیست. نگرانی بزرگی که در رابطه با آی‎کلاد وجود دارد امنیت است زیرا در گذشته حساب آیکلود برخی افراد هک شد و اگر به فضای ذخیره‎سازی بیشتری نیاز داشته باشید، قیمت آن به نسبت رقبا واقعاً بیشتر است. این شرکت هم‎چنین تنها 5 گیگابایت فضای ذخیره‎سازی در اختیار شما می‎گذارد که عملاً برای بکاپ از تمامی اطلاعات روی دستگاه ‎ iOS شما کافی نیست، به خصوص اگر مجموعه‎ی وسیعی از عکس ها و ویدئو ها از خاطرات خود داشته باشید که بخواهید آن‎ها را نگه دارید.

با این وجود، راه‎های دیگری هم به منظور کسب این اطمینان وجود دارد که به دنبال استفاده از چند سرویس رایگان، برای داده‎های شما مشکلی پیش نخواهد آمد. اولین گام البته، مطمئن شدن از این است که یک نسخه‎ی بکاپ از آیفون‎تان بر روی مک‎بوک یا کامپیوتر شخصی‎تان وجود دارد. پس با اپل سنتر همزاه شوید

آموزش گرفتن بک‎آپ از آیفون در آیتونز

ios-backup-itunes-photos-650-80

یکی از بی‎دردسرترین راه‎ها برای گرفتن نسخه‎ی پشتیبان از آیفون یا آی‎پد استفاده از آیتونز است. برای دانلود آیتونز میتوانید از لینک مقابل استفاده کنید : دانلود برنامه های مورد نیاز از مرکز دانلود

به منظور شروع، آیفون خود را به کامپیوترتان وصل کنید و آی‎تیونز را باز کنید. سپس به مسیر File > Devices > Transfer Purchases بروید. این کار باعث خواهد شد تمامی محتویاتی که از اپ‎استور یا آی‎تیونز استور خریده‎اید بر روی کامپیوترتان ذخیره شود.

1- به صورت خودکار توسط آی‎تیونز از آیفون خود بک‎آپ بگیرید

step1-650-80

جنبه‌‎ی خوب ماجرا این است که هر بار که آیفون خود را توسط کابل یو‎اس‎بی به کامپیوتر یا مک‎بوک خود می‎زنید، از آیفون شما به صورت خودکار و سریعی یک بکاپ گرفته می‎شود.

2- گرفتن نسخه‌ی پشتیبان به صورت دستی

step2-650-80

اگر اندکی احساس پریشانی می‎کنید یا به عنوان مثال باید از آیفون خود بک‎آپ بگیرید چون می‎خواهید داده‎های خود را به دستگاه جدیدی انتقال دهید، امکان گرفتن نسخه‎ی پشتیبان به صورت دستی نیز وجود دارد، به این منظور بر روی آیفون خود در صفحه‎ی Source آی‎تیونز راست کلیک کنید و از منوی زمینه‎ای گزینه‎ی بک‎آپ را انتخاب کنید.

3- چطور نسخه‎های پشتیبان آیفون خود را مدیریت کنید

step3-650-80

شما می‎توانید چندین آیفون و آی‎پد را به صورت همگام‌شده در یک مکان داشته باشید و می‎توانید از تب Devices در قسمت preferences آی‎تیونز نسخه‎های پشتیبان آن‎ها را بررسی کنید.

به منظور شناسایی دستگاه مورد نظر خود می‎توانید شماره‎ی تلفن، سریال‎نامبر و IMEI سخت‎افزاری را بررسی کنید.

4- چطور نسخه‎های پشتیبان آیفون خود را پاک کنید

step4-650-80

از همان پنجره‎ی preferences شما هم‎چنین می‎توانید نسبت به پاک کردن یک نسخه‎ی پشتیبان قدیمی آیفون خود اقدام کنید. ممکن است اگر یک دستگاه دارید تنها آخرین بک‎آپ‎های خود را مشاهده کنید، ولی اگر کاربری حرفه‎ای‌تر هستید ممکن است بک‎آپ‎های دستگاه‎های قدیمی را نیز مشاهد کنید که فضای هارد‎دیسک را اشغال کرده‎اند.

5- چطور اطلاعات آیفون خود را پاک کنید

step5-650-80

خیلی کم پیش می‎آید کاربری به دنبال پاک کردن اطلاعات آیفون خود باشد ، مگر قصد فروش یا دور انداختن آن را داشته باشد، ولی انجام این کار ساده است. زیر بخش Devices در صفحه‎ی Source آی‎تیونز آیفون خود را انتخاب و بر روی دکمه‎ی Restore در قسمت Version این صفحه کلیک کنید.

ابتدا گزینه‎ای برای بک‎آپ گرفتن در اختیار شما گذاشته می‎شود.

6- نحوه‎ی بازگردانی نسخه‎ی پشتیبان یک آیفون

step6-650-80

اگر یک آیفون جدید و خام را به کامپیوتر خود وصل کرده‎اید، آی‎تیونز گزینه‎ای را به منظور بازگردان اطلاعات از یک بک‎آپ فعلی به شما پیشنهاد می‎دهد، ولی شما می‎توانید به صورت دستی نیز عمل بازگردانی را انجام دهید. اگر گوشی شما اندروید است میتوانید از این مطلب استفاده کنید : بازگرداندن و ریکاوری در اندروید

7- انتخاب یک بک‎آپ

step7-650-80

ممکن است در یک کتابخانه‎ی آی‎تیونز از چندین آیفون و آی‎پد نسخه‎ی پشتیبانی گرفته باشید، بنابراین بعد از راست کلیک بر روی دستگاهی که می‎خواهید بر روی آن نسخه‎ی پشتیبانی را بازگردانی کنید و انتخاب گزینه‎ی Restore From Backup، آی‎تیونز از شما خواهد پرسید که کدام بک‎آپ را می‎خواهید استفاده کنید. مطمئن شوید که دستگاه‎های شما نام متفاوت و بی‎مانندی دارند!

8- کوچ به یک دستگاه جدید

step8-650-80

اگر آیفون یا آی‎پاد تاچ جدیدی خریده‎اید، انتقال اپلیکیشن‎ها، تنظیمات و موارد متعدد دیگر از آیفون قدیمی به جدید آسان است. آیفون قدیمی خود را به کامیپوتر بزنید و یک بک‎آپ دستی بگیرید و سپس دستگاه جدید را وصل کنید.

آی‎تیونز از شما خواهد پرسید که می‎خواهید نسخه‎ی پشتیبان فعلی را برگردانید یا نه. البته یادتان باشد که اپل آیدی را باید در دستگاه جدید وارد کنید