آموزش بلاک کردن پیامک و SMS ها در iOS اپل آیفون و اندروید

چرا به بلاک کردن SMS و پیامک در ios و اندروید نیاز داریم ؟ سوای از این که یک تلفن هوشمند چقدر می‌تواند پیشرفته باشد، برای اکثر مردم کاربرد اصلی آن برقراری تماس با مخاطبین شماست. برقراری تماس همیشه از طریق مکالمه‌ی تلفنی نیست و این ارتباط می‌تواند به واسطه‌ی پیامک یا همان SMS باشد که شاید برای عده‌ای یک روش سریع‌تر و مناسب‌تر تلقی گردد.

iphone-with-messages-640x0

گاهی اوقات نمی‌خواهید از سمت یکی از مخاطبین خود پیام جدیدی دریافت کنید، یا تمایل ندارید تا شماره‌های ناشناس به شما پیام بدهند. در این حالت مسلماً شما می‌توانید پیام مربوطه را پاک کرده و آن را فراموش کنید، اما با روشی مطمئن‌تر می‌توانید آن افراد را به طور کلی بلاک کنید تا دیگر هیچ SMS از سمت آن‌ها برای شما ارسال نشود. خوشبختانه هم در iOS و هم در اندروید به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید، و ما هم آموزش انجام این کار را برای شما مهیا کرده‌ایم.

بلاک کردن پیامک های شماره ها و مخاطبین شناخته شده

بلاک کردن شماره‌ها در iOS آیفون نیازمند کاری بیشتر از بلاک کردن شماره‌ی تلفن یا اطلاعات مخاطب در موبایل است؛ با این کار دیگر اعلان یا Notification از طرف شخص مورد نظر دریافت نمی‌کنید. به طور خاص برای بلاک کردن پیامک‌ها بر روی یکی از پیام‌های شخص یا شماره‌ی مورد نظر تپ کنید، سپس گزینه‌ی Details را از سمت راست بالای صفحه انتخاب نمایید. دوباره از بخش بالای سمت راست صفحه، برای باز کردن صفحه‌ی Info دکمه‌ی i را لمس کنید. سپس از پایین صفحه، گزینه‌ی Block this Caller را انتخاب نمایید.

block-texts-thumb-720x720

روش دیگر انجام این کار رفتن به مسیر Settings > Messages > Blocked و انتخاب گزینه‌ی Add New است. با انتخاب این گزینه می‌تواند یک مخاطب جدید را به بخش مخاطبین بلاک شده اضافه کنید. با استفاده از یکی از این روش‌ها نه تنها دریافت پیامک را بلاک می‌کنید، بلکه دیگر تماس یا FaceTime هم دریافت نخواهد شد. با این کار شخص مورد نظر دیگر مزاحم شما نخواهد بود.

بلاک کردن مسیج از طرف شماره های Unknown یا Private

متاسفانه نمی‌توانیم به روشی که مخاطبین را بلاک کردیم شماره های unknown یا private را هم بلاک کنیم. با این وجود می‌توانیم آن‌ها را از بقیه‌ی شماره‌ها تفکیک نماییم. برای انجام این کار کافی است به مسیر Settings > Messages بروید و سوئیچ Filter Unknown Senders را تغییر دهید. با این کار در مسیج ها یک زبانه‌ی جدید تحت عنوان Unknown Senders باز می‌شود، اما دیگر اعلانی از طرف این شماره‌ها دریافت نخواهید کرد. اگرچه ممکن است این روش ایده‌آل نباشد، اما بهترین گزینه‌ای است که داریم.

گزارش هرزنامه های iMessages

یکی دیگر از کارهایی که در مواجه به پیام‌های ناخواسته می‌توانید انجام دهید گزارش کردن آن‌هاست. زمانی که از یک فرد ناشناس پیام iMessage می‌گیرید، یک لینک Report Junk هم در صفحه وجود دارد. آن لینک را انتخاب کنید تا اطلاعات و پیام فرستنده برای اپل ارسال شود. شرکت شرایط را بررسی کرده و در صورت تایید دسترسی او را برای فرستادن پیام به شما می‌بندد.

شما می‌توانید از طریق [email protected] هم به اپل ایمیل بزنید. به خاطر داشته باشید که برای ارسال این ایمیل علاوه بر آدرس ایمیل یا شماره تلفن شخص مورد نظر به یک تصویر گرفته شده از پیام دریافتی به همراه تاریخ و ساعت دریافت آن هم نیاز دارید.

اپل نسبت به پیام‌های SMS و MMS مسئولیتی بر عهده ندارد، بنابراین این موارد را باید به اپراتور خود اطلاع دهید. برای مثال AT&T پیشنهاد می‌کند پیام‌های هرز را به شماره‌ی 7726 ارسال کنید. با این کار اپراتور آن را بررسی خواهد کرد.

بلاک کردن پیام ها و مسیج ها در تلفن‌های نکسوس

برای بلاک کردن یک شماره بر روی دستگاه‌های نکسوسی مثل نکسوس 6P یا 5X دو روش وجود دارد. اول برنامه‌ی Messenger را باز کنید و پنجره‌ی گفتگوی مورد نظر خود را انتخاب نمایید. سپس گزینه‌ی More را که با سه نقطه‌ی عمودی مشخص است لمس کنید. بعد از آن People & options را انتخاب کنید، و گزینه‌ی Block را بزنید. علاوه بر این می‌توانید برنامه‌ی Messenger را باز کرده و گزینه‌ی مکالمات مورد نظر خود را لمس کرده و انگشت خود را بر روی آن نگه دارید، سپس گزینه‌ی Block را از بین گزینه‌هایی که نمایان می‌شود انتخاب کنید و در نهایت OK را بزنید.

بلاک کردن SMS ها در تلفن‌های سامسونگ

مانند تلفن‌های نکسوس، در موبایل‌های سامسونگ هم دو روش برای بلاک کردن پیام‌ها وجود دارد. یک روش از طریق باز کردن برنامه‌ی Messages، و انتخاب گزینه‌ی مکالماتی است که می‌خواهید مخاطب آن را بلاک کنید. سپس باید آیکن More را انتخاب کرده و گزینه‌ی Select number را بزنید. بعد سوئیچ Message block را به حالت On درآورده و در نهایت OK را انتخاب کنید.

در روش دوم باید به مسیر Messages > More > Settings بروید. گزینه‌ی Block messages را لمس کنید، سپس گزینه‌ی Block list را لمس نمایید. از آن‌جا به طور دستی شماره‌ی مخاطب مورد نظر خود را وارد نموده و علامت + را انتخاب کنید، یا آن شخص را از بخش صندوق ورودی یا لیست مخاطبین برگزینید. زمانی که همه‌ی شماره‌های موردنظر خود را انتخاب کردید، فلش برگشت را لمس کنید.

بلاک کردن اس ام اس ها در تلفن‌های LG

بلاک کردن در تلفن‌های LG به نسبت بقیه سریع و سر راست است، اما به جای بلاک کردن، شما در واقع باید پیام‌ها را به عنوان هرزنامه علامت گذاری کنید. برای این کار ابتدا اپلیکیشن پیام رسان LG را باز کرده و لیست پیامی که می‌خواهید مخاطب آن بلاک شود را انتخاب کنید. سپس گزینه‌های Menu و بعد Register spam number را انتخاب نموده و برای تایید انتخابتان گزینه‌ی Delete all messages of the selected number را فعال یا غیرفعال کنید. اکنون آن شماره باید بلاک شده و به عنوان یک شماره‌ی اسپم ثبت شده باشد.

بلاک کردن SMS ها در گوشی های HTC

روش کار در تلفن‌های HTC بسیار شبیه به تلفن‌های LG است. بلاک کردن در این موبایل‌ها نیز سریع و آسان می‌باشد. کافی است برنامه‌ی Messages را باز کرده و گزینه‌ی مورد نظر خود را لمس نموده و انگشت خود را تا زمانی که گزینه‌ی Message options نمایان شود نگه دارید. سپس گزینه‌ی Block contact را انتخاب کنید.

بلاک کردن دریافت مسیج و SMS از طریق اپراتور

در بسیاری از اپراتورها امکان بلاک کردن شماره‌های خاص و تجاری وجود دارد که این کار از طریق مراکز خدمات یا پشتیبانی‌های تلفنی قابل انجام است.