چگونه صدای نوتیفیکیشن را در پیام رسان‌ها تغییر دهیم؟

تعداد کاربران تلفن‌های هوشمندی که از هیچ کدام از سرویس‌های پیام رسانی استفاده نکنند تقریباً یک در میلیون است. این مسئله نباید غافلگیر کننده باشد چرا که این سرویس‌ها پیام‌های متنی قدیمی را به سرعت و با روش‌های گوناگونی جابجا می‌کنند – شما می‌توانید به خواست خود با افراد زیادی به صورت همزمان گفتگو کنید. یا به سادگی تصویر، صدا و استیکر ارسال نمایید؛ که در این صورت معمولاً به هنگام رسیدن پیام شما به مخاطبتان یک نوتیفیکیشن دریافت می‌کنید.

1.How-to-change-the1.-notification-sounds-in-Facebook-Messenger-Hangouts-Viber-and-WhatsApp-Android-tutorial

اگرچه ممکن است یک چیز در مورد سرویس‌های پیام رسانی اذیت کننده باشد – تقریباً هیچ کس زحمت تغییر صدای اعلان پیام‌های دریافتی را به خود نمی‌دهد. به همین خاطر شما هر جا که می‌روید صدای مشابهی می‌شنوید و متوجه نخواهید شد که آیا این صدا مربوط به تلفن شماست یا خیر. راه حل چیست؟ صدای نوتیفیکیشن سرویس‌های پیام رسانی خود را تغییر دهید. در این پست می‌توانید راهنمای تغییر صدای زنگ و نوتیفیکیشن چهارتا از محبوب‌ترین سرویس‌های پیام رسانی دنیا را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که این آموزش‌ها مربوط به کاربران اندروید است.

• ممکن است آموزش اضافه کردن صدای زنگ در اندروید هم برای شما مفید باشد.

پیام رسان فیسبوک

اگر بخش تنظیمات پیام رسان فیسبوک خود را باز کنید، گزینه‌ای با نام Notifications and Sounds خواهید یافت که شبیه یک سوئیچ است. روی آن تپ کنید تا به بخش مستقل مربوط به زنگ‌ها و نوتیفیکیشن‌ها منتقل شوید. زمانی که این کار را کردید، می‌توانید از آن جا یک صدای جدید برای پیام‌های دریافتی و تماس‌ها انتخاب کنید.

2.Step-1

Google Hangouts

بر روی گوشی اندرویدی خود Hangouts را باز کرده و از منوی آن به بخش تنظیمات بروید. زمانی که این کار را کردید، حسابی که با آن وارد شدید را انتخاب کنید. صفحه‌ی زیر منوی بعدی که نمایان شد به شما تنظیمات مربوط به نوتیفیکیشن‌های Hangouts را نشان می‌دهد. ممکن است بخواهید زنگ جدیدی برای پیام‌ها یا تماس‌ها انتخاب کنید.

3.Step-1-and-2

Viber

در وایبر، دکمه‌ای در گوشه‌ی بالای سمت راست صفحه وجود دارد که شما را به صفحه‌ی پروفایل شخصیتان می‌برد. از آن جا می‌توانید منوی تنظیمات را پیدا کنید. آن را باز کرده و به بخش نوتیفیکیشن‌ها بروید. به پایین اسکرول کرده و گزینه‌ی Use System Sounds (استفاده از صداهای سیستم) را فعال کنید. این گزینه به شما امکان تغییر صدای پیام‌های ورودی و تماس‌ها را می‌دهد.

4.Step-1-and-2

WhatsApp

در واتس‌اپ، برای دیدن دکمه‌ی options باید لیست مخاطبین خود را باز کرده و به پایین اسکرول کنید. هنگامی که وارد صفحه‌ی تنظیمات شدید، بخش نوتیفیکشن را انتخاب کنید. از آن جا می‌توانید به سادگی صداهای مربوط به تماس و پیام‌ها را تعیین نمایید.

5.Step-1