چطور بررسی کنید که دستگاه شما (frame drop) را دارد یا خیر

در روزهای اولیه‎ی سیستم عامل آندروید، این پلت فرم شهرت بدی کسب کرده بود که این امر به خاطر کندی بسیار تابلو و آزار دهنده‎ای بود که به دنبال استفاده‎ی بیشتر شما از گوشی تان و انبار سازی اپلیکیشن‎های بیشتر و بیشتر، آشکارتر هم می‎شد، در نتیجه گوشی شما با فضای خالی موجود کمتری و کمتری کار می‎کرد.

How-to-check-if-your-Android-device-has-dropped-frame-issues-or-not

 

این قضیه ولی توسط گوگل در طول نسخه‎های آندروید بررسی شده است، و تعداد کمی از گوشی‎های هوشمند پیشرفته‎ی امروزی از چنین نقصی برخوردار هستند.
با اینحال،دیدن اینکه یک وظیفه‎ی خاص باعث یک کندی کوتاه یا توقف می‎شود، غیر متداول نیست. آیا واقعا این مشکل در دستگاه شما وجود دارد یا زاییده‎ی ذهن شما می‎باشد؟

یک راه عینی برای بررسی اینکه آیا دستگاه شما به نوعی لکنت دارد وجود دارد و برای آن از سوی گوگل هم یک راه حل رسمی ارائه شده است. ابتدا شما باید گزینه‎ی Developer را روی دستگاه خود باز کنید (با رفتن به بخش تنظیمات، سپس درباره‎ی تلفن، و سپس 7 بار آهسته ضربه زدن روی شماره‎ی build گوشی خود)، و سپس شما با این کار GPU رندر کننده‎ی مانتیور را فعال می‎کنید.

زمانی که خطوطی را روی صفحه‎ی نمایش مشاهده می‎کنید، هر خط بالای خط افقی میانی نمادی از یک وقفه می‎باشد.
دستور العمل زیر را دنبال کنید تا گزینه‎ی ‘Profile GPU rendering’ را روی گوشی خود فعال کنید و ما را با نظرات خود در بخش زیر آگاه سازید که آیا باعث بروز وقفه‎ها می‎شود یا خیر.