چگونه با حذف آهنگ در اپ Music فضای بیشتری ایجاد کنیم

آیفون‌ها و آیپد‌ها با فضای نامحدودی برای ذخیره داده‌های شما ارائه نمی‌شوند. این دستگاه‌ها ظرفیت محدودی در ذخیره سازی دارند و حداکثر ظرفیت ذخیره سازی که تا کنون یک دستگاه iOS داشته است، 128 گیگابایت می باشد. بنابراین باید تلاش خود را بکنیم تا فایل‌های اضافی را در گوشی یا تبلت خود انبار نکنیم.

یک بخش از داده‌های موجود در گجت‌های ما، فایل‌های موزیک هستند که البته نیازشان بسیار شدید حس می‌شود. یک تک آهنگ حجم زیادی را اشغال نمی‌کند اما بسیاری از افراد صد‌ها یا هزاران مجموعه موسیقی را در گوشی یا تبلت خود نگه می‌دارند که قطعا حجم بسیار زیادی را حافظه دستگاه شما خواهند گرفت. با پاک کردن برخی از آن‌ها می‌توانید فضای زیادی از حافظه دستگاه را آزاد کنید. برای پاک کردن آهنگ ها فرقی نمی‌کند که از آیتونز برای دانلود ابری استفاده کرده‌اید یا با آیتونز خود سینک کرده باشید، شیوه پاک کردن فایل‌ها یکسان است.

چگونه آهنگ ها را در اپ موزیک آیفون و آیپد حذف کنیم

  1. اپلیکیشن Music را از آیفون یا آیپد خود باز کنید.
  2. آهنگی که قصد حذفش را دارید پیدا کنید و دست خود را به سمت چپ حرکت دهید.
  3. بر روی دکمه Delete قرمز و بزرگ که در سمت راست آن آهنگ ظاهر شد تپ کنید.

itunes_delete_download_songs_howto_fixed

اکنون این آهنگ از حافظه دستگاه شما خارج شده است و حافظه آیفون و آبپد شما آزاد شده است. اگر قصد داشته باشید آهنگ‌ها خود را به همین شیوه پاک کنید، از این طریق بسیار سریع قادر به انجامش خواهید شد.

بله به همین راحتی تمام شد. آهنگی که شما می‌خواستید حذف شود دیگر در آبفون یا آیپد شما حضور ندارد.

البته اگر این آهنگ را با استفاده از iTunes Match دانلود کرده باشید. شما از طریق آیکون ابر مانندی که وجود دارد می‌توانید دوباره آهنگ حذف شده را دانلود کنید. در غیر این صورت می‌توانید در صورت دلخواه دستگاه خود را به آیتونز متصل کنید تا دوباره فایل‌های آهنگ شما دوباره سینک شوند.

این یک مطلب آموزشی نبود و تنها قصد داشتیم به صورت یک نکته و ترفند راه‌حلی سریع تر برای حذف تک آهنگ ها در اپلیکیشن Music سیستم عامل iOS را به شما یاد‌آور شویم.

imore