آموزش داون گرید کردن به iOS 8.2 در آیفون و آیپد

آیا میخواهید iOS 8.2 را دوباره به iOS 8.1.3 که پایدارتر است داون گرید کنید؟ آموزش گام به گام زیر به شما کمک می‎کند چنین کاری را در آیفون یا آیپد انجام دهید.

iOS 8.2 آخرین نسخه از نرم افزار موبایل اپل است که تعداد اندکی ویژگی‎های جدید برای دستگاه‎های اپل به همراه آورده است ولی متاسفانه سهم خوبی هم از باگ‎ها در آن دیده می‎شود. اگر شما از آخرین فریم ور iOS استفاده می‎کرده اید و با مشکلات مربوط به باتری، Safari و whatnot روبرو شده اید، اندکی امید وجود دارد چون هنوز اپلiOS 8.1.3 را معتبر می‎شناسد و بنابراین شما می‎توانید با طی مراحلی نسبتا آسان دوباره به آن نسخه برگردید. بعد از اندکی بحث روش مورد نظر به شما توضیح داده می‎شود.

ابتدا در نظر داشته باشید که این داون گرید به شما اجازه نخواهد داد هیچگونه جیل بریکی بعدا انجام دهید. نظیر iOS 8.2، iOS 8.1.3 قابل جیل بریک شدن نیست و بنابراین با برگشت به این نسخه، شما تا حد زیادی از مشکلات عملکردی که مرتبط با iOS 8.2 بوده است دوری می‎کنید.

بنابراین اگر هنوز iOS شما نسخه 8.1.2 و پایین تر است به هیچوجه به iOS 8.2 یا iOS 8.1.3 آپدیت نکنید. آموزش زیر برای افرادی مفید است که به iOS 8.2 آپدیت کرده اند و می‎خواهند به نسخه پایدارتر 8.1.3 برگردند.

1

مشکلات مربوط به باتری در نسخه iOS 8.2 به خوبی مطرح شده اند، ولی یک سری مشکلات جدا از آن هم وجود دارد. به عنوان مثال Safari نیز در iOS 8.2 نسبتا پر از باگ است و اگر شما هرروز از مرورگر خود اپل استفاده می کنید، برگشتن به iOS 8.1.3 باعث قراردادن شما در موقعیت بهتری می‎شود.

این حقیقت که هنوز اپل iOS 8.1.3 را تایید می‎کند چیزی است که باعث می‎شود این ترفند عملی باشد، ولی خواهشا به یاد داشته باشید که این امر یک راه گریز موقتی است و زمانی که اپل دیگرiOS 8.1.3 را تایید نکند، شما تا زمانی که آپدیتی در آینده ظاهر شود باید iOS 8.2 را تحمل کنید.

با اینحال، کاری که باید انجام شود به شرح زیر می‎باشد :

گام اول : ابتدا و مهمتر از همه، از دستگاه iOS خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.و شما می‎توانید این کار را از طریق iCloud یا در واقع از طریق iTunes انجام دهید، ولی از آنجاییکه شما بعدا نسخه پشتیبان خود را بازگردانی می‎کنید، داشتن داده‎هایتان در جایی مطمئن ضروری است.

2

گام دوم: فایل IPSWمربوط به نسخه iOS 8.1.3 مخصوص دستگاه خود را دانلود کنید.

گام سوم: iTunes را باز کنید، در iTunes، کلید option (در Mac) یا کلید شیفت (در ویندوز) را پایین نگه دارید و گزینه Restore iPhone را انتخاب کنید. IPSW که در مرحله دوم دانلود کرده اید را پیدا و آن را انتخاب کنید.

3

گام چهارم: زمانی که iTunes عملیات جادویی خودش را انجام داد، شما باید از تجریه استفاده از iOS 8.1.3 تقریبا بدون باگ لذت ببرید.

دوباره باید تاکید کنیم که قابلیت برگشتن به iOS 8.1.3 پایدارتر برای همیشه ماندنی نیست، و بنابراین اگر با iOS 8.2 مشکل دارید، لطفا مراحل بالا را زودتر انجام دهید تا اینکه دیگر دیر شود و گزینه ای پیش روی شما نباشد.