چطور مشکل خالی کردن باطری را در آیفون رفع کنیم؟

iOS 8.2 در آیفون بعضی از کاربران، عمر باطری آن‎ها را می‌گیرد، و با توجه به این امر، این مشکل iOS 8 با وجود عرضه‌ی یکسری از به روز رسانی‎ها از سال گذشته همچنان باقی مانده است.

اگر شما متوجه شده‌اید که باطری آیفون شما کمی زودتر از حد نرمال خالی می‌شود، با استفاده از ترفندی که در زیر به شما آموزش داده می‎شود سعی در برطرف سازی آن داشته باشید که می‎تواند فعلا به شما کمک کند.

iPhone-6-lightning-main1

همانطور که انتظار می‌رفت، اپل به دنبال رخداد رسانه‌ای “Spring Forward” در روزهای گذشته، iOS 8.2 را منتشر کرد که در این آپدیت پشتیبانی بارزی از ساعت اپل صورت می‎گیرد. به همراه آن آپدیت یک سری رفع باگ‎ها و بهبود وضعیت پایداری نیز صورت گرفت، ولی اپل در رابطه با بعضی از ویژگی‎های جدید جالب و اصلاحات اپلیکیشن سلامت خود نیز کمی بی مباهاتی کرده است که اکثر مشکلات مربوط به خالی شدن باطری مربوط به آن‎ها میشود.

راه حل: خاموش کردن کامل برنامه سلامت.

گرچه به طور کلی اپلیکیشن سلامت و ویژگی پیگیری اعمال مربوط به تناسب اندام آن یقینا مورد با ارزشی است که به iOS 8 اضافه شده است، شما باید از خودتان بپرسید که واقعا به این اپلیکیشن اصلا نیاز دارید یا نه. بنابراین، همانطور که تابحال باید حدس زده باشید، این رفع موقتی مشکل مربوط به خالی شدن باطری بیشتر به درد کاربرانی می‎خورد که اصلا ویژگی‎های اپلیکیشن سلامت اپل برای آن‎ها مهم نیست.

به یاد داشته باشید که این مراحل در نمونه‎هایی از آیفون کاربرد دارد که دارای یک پردازنده کمکی به اسم motion coprocessor در خود می‎باشند، که شامل آیفون‎های 5s ، 6 و آیفون 6 پلاس می‎شود.

مرحله‌ی 1: به بخش تنظیمات اپلیکیشن مورد نظر در آیفون خود بروید.

مرحله‌ی 2: به سمت پایین اسکرول کنید تا گزینه‌ی Privacy را پیدا کنید، روی آن آهسته ضربه بزنید.

IMG_0004

مرحله‌ی 3: به دنبال گزینه‌ی Motion & Fitness باشید و آن را انتخاب کنید.

IMG_0005

مرحله‌ی 4: شما حالا باید گزینه ای به اسم “Fitness Tracking” را مشاهده کنید، خیلی راحت آن را خاموش کنید تا دیگر آیفون شما پارامترهای مختلف تناسب اندام را دنبال نکند.

IMG_0006

ما خواهیم گفت که روش بالا به طور کامل، اگر به روز رسانی به iOS 8.2 را انجام داده‌اید، موثرترین راه پیش رو برای حفظ یا بالا بردن طول عمر باتری آیفون نمی‎باشد، ولی جلوی خالی شدن باطری را، به علت وجود اپلیکیشنی که از وهله‌ی اول حتی بعضی از کاربران از آن استفاده نمی‎کنند، می‎گیرد.

غیرفعال‌سازی امکان ردیابی موارد مرتبط با تناسب اندام چیزی است که تابحال نتایج متفاوتی را به خود دیده است، و در نهایت به نحوه‌ی استفاده شما از آیفون نیز مربوط می‎شود، بنابراین اگر شما با این مشکل مربوط به خالی شدن باطری در آیفون خود بعد از به روز رسانی به نسخه‌ی جدید iOS روبرو شده‌اید، به ما اطلاع دهید که این ترفند موثر حال شما بوده است یا نه.