چگونه خرید های اپ استور را در iOS 8 مخفی کنیم؟

گفته می شود در حال حاضر شرکت اپل سعی می کند نسخه  iOS 8.1 را در پایان این ماه روانه بازار کند که دارای برخی ویژگی های هیجانی مثل Apple Pay خواهد بود هرچند این برنامه هم اکنون در iOS8 نیز عرضه می شود اما در نسخه جدید یک سری تغییراتی داشته است و با بهبودهایی در زمینه ی iDevice همراه بوده است. یک سری ویژگی های جدیدتری نیز افزوده شده است که از جمله آن ها صفحه کلید قابل نصب و هشدار مربوط به ویجت های مرکزی می باشد. یکی از ویژگی هایی که در آپ استور وجود دارد این است که لیست خرید ها در حافظه باقی می ماند و قابل بازدید است در این به روزرسانی این موضوع هم دچار تغییر شده است.

هنگامی که شما در حساب کاربری آپ استور خود خریدی می کنید ، به صورت اتوماتیک در منوی خرید شما ثبت می شود و تا به امروز هیچ راهی وجود نداشته است که بتوان این لیست خرید را از حساب آیتونز حذف کرد.

App-Store-purchases-hide-main

اما مطمئنا خیلی از ما تمایل داریم که بتوانیم این لیست را حذف کنیم. و دوست هم نداریم که برای این کار چیزی را دانلود کنیم و آسیبی وارد سیستم ما شود . ممکن است گاهی اوقات هوس کنید که چیزی را دانلود و یا خریداری کنید و دوست ندارید کسی متوجه این موضوع شود  می توانید برای این کار از ویژگی جدید آپ استور در سیستم عامل جدید اپل استفاده کنید.

به همان سادگی خرید کردن در آپ استور که به آسانی روی دکمه به روزرسانی کلیک کرده و با برنامه های جدید آشنا شده و آن ها را خریداری می کنید ، برای مخفی کردن لیست خرید نیز می توانید به راحتی روی برنامه در این سیستم عامل جدید در لیست خریداری شده ها کلیک کرده و گزینه مخفی کردن را انتخاب کنید . البته این موضوع به شرطی فعال می شود که اشتراک گذاری خانوادگی روی دستگاه شما فعال باشد.

Hide-App-Store-purchases

لازم به ذکر است در این ویژگی جدید وقتی از برنامه ای خسته می شوید می توانید از طریق همین لیست آن را از برنامه های خود حذف کنید ولی پس از پنهان کردن اگر دوباره آن را بخواهید باید هزینه را از نو بپردازید.

این برنامه اگرچه می تواند در زمینه آپ استور سودمند باشد اما هنوز به بخش دسکتاب آیتونز اختصاص داده نشده است و نمی تواند برای حذف لیست برنامه ها در آپ استور آیتونز از آن استفاده کرد.

redmondpie