علامت گذاری تمامی پیام‎های خوانده نشده‌ی آیفون به عنوان خوانده شده

خیلی وقت پیش، اپل زمانی اعلام کرده بود که همگام سازی نوتیفیکشن‎ها و وضعیت iMessage را در تمامی دستگاه‎های ما شروع می‎کند. قرار بود چنین کار جادویی در ماه ژوئن سال 2013، یکی از ویژگی‎های iOS 7 به دنبال عرضه آن باشد، ولی افسوس، هنوز با گذشت نزدیک به دو سال بعد از آن، ما هنوز در حال انتظار هستیم.

Messages-iOS-8

اگر جنبه‌ای از iOS باشد که بی صبرانه منتظر این ویژگی است که وضعیت مشاهده یا عدم مشاهده نوتیفیکیشن‎های مرتبط با آن در تمامی دستگاه‎ها همگام شود، آن مورد iMessage است. به عنوان شخصی که قابلیت سرویس پیام دهی فوری اپل را فعال کرده است باید بگویم اینکه یک دستگاه آیفون و یک آیپد در چندین دستگاه پیام‎های خوانده شده را نیز حتی خوانده نشده نشان می‎دهند، واقعا خیلی روی اعصاب است. تازه باید بگویم که مسخره است که حتی iMessage تا اندازه‌ای دارای وضعیت همگام سازی پیام است ولی به درستی کار نمی‎کند.

تمامی این قضایا باعث می‎شود ما به یک ترفند رو بیاوریم که به صورت آسان و سریعی می‎شود تمامی گفتگوهای مربوط به iMessage را، بدون نیاز به باز کردن یکی یکی آن‎ها به صورت دستی، به عنوان خوانده شده نشانه گذاری کرد. راه زیاد ایده آلی نیست، ولی از هیچی بهتر است.

این ترفند به سادگی زیر می‎باشد و شامل باز کردن iMessage و زدن ضربه آهسته روی چند دکمه آیفون یا آیپد شما می‎شود.

مرحله‌ی اول: اپلیکیشن پیام دهی را باز کنید.

مرحله‌ی دوم: بر روی دکمه “Edit” آهسته ضربه بزنید.

مرحله‌ی سوم: در این مرحله، بر روی دکمه “Read All” که در پایین صفحه ظاهر شده است، آهسته ضربه بزنید. بعد از این کار، تمامی پیام‎های مربوط به iMessage که در آن دستگاه قرار دارند عنوان خوانده شده را به خود می‎گیرند. اگر شما واقعا خوش شانس باشید، چنین وضعیتی در تمامی دستگاه‎های دیگر شما نیز شکل می‎گیرد ولی ممکن است دیگر خیلی خوش به حالمون شده باشد.

222

تمام شد.

حداقل اگر همگام سازی با دیگر دستگاه‎ها صورت نگیرد، شما حالا می‎‎توانید به یک روش سریع و آسان تمامی آن‎ها را در آن دستگاه‎ها نیز به حالت خوانده شده در آورید.

آیا به نظر شما این ترفند مفید بود؟ ما را از نظرات خود در بخش زیر آگاه سازید.