چطور فایل ضبط شده‎ی خود را اگر برنامه‎ی GarageBand هنگ کند ریکاوری کنید

نا امید کننده ترین حس ضبط در دنیا همین حس است. شما تقریبا یک سولوی گیتار طولانی را تمام کرده‎اند یا یک پادکسب طولانی دو ساعته‎ی سرگرم کننده را دارید به پایان می‎رسانید که متوجه می‎شوید برنامه‎ی GarageBand دیگر کار نمی‎کند. اوه نه! به نظر می‎رسد اثر هنری و نبوغ شما از دست رفته است.

4

خوشبختانه، راهی برای ریکاور کردن این به نظر فایل صوتی از دست رفته، حتی اگر به نظر می‎آید که پروژه‎ی شما خالی است، وجود دارد. روز دوشنبه زمانی که داشتم آخرین دقایق پادکست Let’s Talk iOS مان را آماده می‎کردم و در حال ضبط بودم، برنامه هنگ کرد و من را ترس برداشت ولی با این ترفند جالب برخورد کردم که توانستم فایل GarageBand که قبل از هنگ برنامه ساخته بودم را ریکاوری کنم.

نحوه‎ی ریکاور کردن یک فایل ضبط شده توسط GarageBand اگر هنگ کند

مرحله‎ی 1: اولین چیزی که باید انجام دهید تعیین محل مکانی است که فایل شما در زمانی که اپلیکیشن هنگ می‎کند داشت ضبط می‎شد. این امر باید نسبتا آسان باشد، از آنجاییکه GarageBand شما را مجبور می‎کند یک محل ذخیره سازی زمان شروع یک پروژه شروع کنید، ولی اگر نمی‎توانید آن را پیدا کنید، سعی کنید در بخش Finder به دنبال‘.band’  باشید.

1

مرحله‎ی 2: زمانی که فایل را پیدا کردید، روی آن راست کلیک کنید و Show Package Contents’  را انتخاب کنید. این امر باید شما را به یک دایرکتوری ببرد، که حاوی یک سری فولدر است. فولدری که عنوان ‘Media’  دارد را پیدا و باز کنید.

3

مرحله‎ی 3: داخل پوشه‎ی Media، شما باید یک فایل.aif  ببینید ( اگر چندین فایل .aif  از این دست دارید، بزرگترین آن را انتخاب کنید). این فایل ضبط شما است. خیلی راحت برنامه را باز کنید و این فایل را به درون پروژه بکشید. و تمام شد! فقط برای مطمئن شدن، شاید بخواهید play را فشار دهید تا تایید کنید که فایل صوتی همانی ست که می‎خواهید.

2

محض اطلاع، نسخه‎ی نرم افزاری که من دارم GarageBand ’11 6.0.5 است که بر روی OS X Yosemite 10.10.3 اجرا می‎شود و اینطور که خوانده‎ام این ترفند برای افرادی که GarageBand ’09 هم دارند کار می‎کند. همچنین باید به یاد داشته باشید که مک بوک من بین هنگ گردن GarageBand و پیدا کردن فایل خاموش نشد. یک قطعی اندک برق باعث هنگ کردن این برنامه شد.

آیا این ترفند برای شما جواب داد؟ راحت باشید و در رابطه با تجربه‎ی خود با ما صحبت کنید یا در نظرات زیر سوالاتی از ما بپرسید!