چگونه از روی آیفون 7 اسکرین شات بگیریم؟

با توجه به مجازی شدن دکمه‌ی هوم آیفون 7 جدید، چگونه از صفحه‌ی دستگاه اسکرین شات بگیریم؟ به سادگی!

پیش از این اسکرین شات گرفتن در آیفون از طریق فشردن همزمان دکمه‌های هوم و پاور انجام می‌گرفت. اما در آیفون 7 خیلی چیزها تغییر کرده و دکمه‌ی هوم هم دیگر عملکرد مکانیکی ندارد چرا که به منظور استفاده از قابلیت‌های تکنولوژی Force Touch به صورت لمسی طراحی شده است. پس آیا حالا عکس گرفتن هم مانند راه اندازی مجدد دستگاه به روش دیگری انجام می‌شود؟ نه! روش کار دقیقاً به همان شکل است، اما ممکن است احساس متفاوتی را القا کند. کافی است دکمه‌ی پاور و هوم را به صورت همزمان فشار دهید تا به سرعت عکسی از صفحه‌ی موردنظر شما گرفته شود.

iphone-6s-screenshot-screens

چگونه از روی آیفون 7 و آیفون 7 پلاس اسکرین شات بگیریم؟

  1. به صفحه یا اپلیکیشنی که می‌خواهید از آن عکس بگیرید بروید.
  2. به طور همزمان دکمه‌ی پاور را که در سمت راست گوشی قرار دارد فشار داده و دکمه‌ی هوم را هم لمس کنید. (با این روش مطمئن می‌شوید که به طور اتفاقی Touch ID یا سیری را فعال نکرده باشید.)
  3. صفحه‌ای که در آن قرار دارید یک لحظه سفید شده، صدای شاتر دوربین را می‌شنوید و تصویر مورد نظر در آلبوم All Photos (یا اگر از کتابخانه‌ی تصاویر iCloud استفاده نمی‌کنید در Camera Roll) گوشی شما ذخیره می‌شود.
  4. اپلیکیشن Photos را از صفحه‌ی خانگی خود باز کنید.
  5. برای پیدا کردن اسکرین شات به سمت پایین اسکرول کنید.
  6. با انتخاب تصویر، یکی از گزینه‌های View ، Favorite ، Edit، یا Share را انتخاب کنید.
  7. علاوه بر این برای افزودن این تصویر به پیامک، ایمیل یا هر اپلیکیشن دیگری می‌توانید آیکن دوربین را انتخاب کرده یا از منوی ویرایش اپلیکیشن‌های مختلف استفاده نمایید.