نحوه استفاده از SMS Forwarding در iOS 8.1 و Yosemite

با عرضه سیستم عامل iOS 8.1 هم اکنون کاربران آیفون و آیپد می توانند پیام متنی و چند رسانه ای خود را با ویژگی  Message Forwarding  از طریق مک بوک خود دریافت و یا ارسال کنند.امروز می خواهیم گام به گام تمامی مراحل و نحوه استفاده از این برنامه سود مند و جذاب را برای شما شرح بدهیم و مطمئنا برای خیلی از ما جذاب است که وقتی پشت لب تاب خود نشسته ایم بتوانیم اس ام اس هایمان را دریافت و ارسال کنیم و مثلا گوشی خود را به شارژ بزنیم و مجبور نباشیم به سمت آن برویم!

1Text-message-forwarding-Mac-iOS

دریافت و اجرای این برنامه خیلی ساده و کم دردسر است و ما در چند خط به طور خلاصه نحوه استفاده از آن را برای شما شرح می دهیم:

به چه چیزهایی نیاز داریم:

یک دستگاه مک بوک با سیستم عامل OS X Yosemite

آیفون با سیستم عامل  iOS 8.1

اتصال آیفون و مک بوک به صورت همزمان به حساب کاربری iCloud

 

فعال کردن ارسال و دریافت اس ام اس و ام ام اس در مک بوک

 

مرحله اول: برنامه پیام رسانی را اجرا کرده و به بخش تنظیمات آن بروید: Messages > Preferences.

مرحله دوم: روی نوار مربوط به حساب کاربری آی کلود کلیک کرده و از بین حساب های نشان داده شده حساب مورد نظر را انتخاب کنید. ( اگر حساب کاربری شما در بین حساب ها وجود نداشت پس  از باز کردن این نوار نماد + را کلیک کرده و در صفحه ای که می آید حساب آی کلود خود را اضافه کنید)

مرحله سوم: اطمینان حاصل کنید که در هنگام ایجاد این حساب همان شماره ای وارد شده است که در گوشی آیفون شما فعال است.

2

 

فعال کردن ویژگی SMS / MMS Forwarding در گوشی آیفون:

مرحله اول : برنامه تنظیمات را راه اندازی کنید.

مرحله دوم: به سمت پایین حرکت کنید و بخش  Messages > Text Message Forwarding را طی کنید یعنی ابتدا در تنظیمات وارد بخش پیام رسانی شده و سپس به بخش فوروارد پیام ها بروید. ( توجه: شما نیاز به یک حساب ایمیل مربوط به شماره خود دارید که در حساب آی مسیج خود فعال کرده باشید.)

3

مرحله سوم : وقتی گزینه Text Message Forwarding را انتخاب کردید ، لیستی از دستگاه ها که می توان پیام های آیفون را توسط آن مشاهده کرد به شما نشان داده می شود. این دستگاه می توان گوشی دیگر شما باشد یا آیپد و مک بوک شما نیز می تواند باشد. نوع دستگاهی که می خواهید به وسیله آن پیام های گوشی خود را دریافت و ارسال کنید انتخاب کنید.

مرحله چهارم: در این مرحله از شما یک کد اعتبار سنجی 6 کاراکتری می خواهد که وارد کنید . این کد همانطور که در شکل زیر می بینید به مک بوک شما ( یا هردستگاهی که از ابتدا در نظر داشتید ) ارسال می شود. در این مرحله باید با وارد کردن کد اعتبار دستگاه خود را مچ کنید و بتوانید از این پس پیام ها را به وسیله آن به راحتی دریافت  کنید.

4

5

 

ارسال اس ام اس و ام ام اس توسط مک بوک:

اگر پیامی را دریافت کردید با همان نامی که در گوشی ذخیره کرده اید به شما نشان داده می شود و یا اگر در گوشی شما سیو نیست شماره طرف نشان داده می شود . در این مرحله کافیست ریپلای را بزنید و به راحتی پاسخ دهید ولی اگر میخواهید خودتان یک پیام را ایجاد و ارسال کنید بحث آن جداست. باید شماره را از لیست مخاطبان برنامه انتخاب کرده و یا وارد کنید و به راحتی پیام را ایجاد و ارسال کنید.

6

این ویژگی برای کسانی که چند گوشی آیفون در دست خود حمل می کنند نیز می تواند خیلی مفید باشد. یا کسانیکه علاوه بر آیفون آیپد نیز دارند. کافیست از این برنامه استفاده کرده و دیگر مجبور نباشند برای دریافت و ارسال پیام یا نوتیفیکشن های خود هر دو دستگاه را همیشه حمل کنند.

redmondpie