چطور پخش خودکار ویدیوها در فیسبوک را متوقف کنید

این روز‎ها ویدیوهایی که به صورت خودکار پخش می‎شوند همه جا دیده می‎شوند و فیسبوک هم از این قضیه مستثنی نیست.

من می‎توانم فرض کنم که بحثی حول این امر می‎تواند شکل گیرد که پخش خودکار محتوا باعث ایجاد یک تجربه‎ی کاربری روان تر‎ می‎شود چون نیاز به صورت دستی آهسته ضربه زدن روی دکمه‎ی پخش از بین می‎رود.

ساخت اپل آیدی

1.Facebook-Instant-Articles-video
ولی با توجه به اینکه بارگذاری خودکار ویدیو‎ها، همزمان با اینکه شما در میان فید اخبار خود در فیسبوک اسکرول می‎کنید، می‎تواند خیلی راحت از پهنای باند اینترنت شما کم کند، باعث می‎شود مزایای آن کمتر دیده شوند. و طیف وسیعی از کاربران هم وجود دارند که این ویدیو‎های پخش خودکار را آزار دهنده می‎دانند و پخش آن‎ها چه به صورت بی صدا چه با صدا، به آن‎ها کمکی نمی‎کند.

اگر شما از اپلیکیشن موبایل فیسبوک استفاده می‎کنید، من خبرهای خوشی برای شما دارم: پخش خودکار ویدیو‎ها در فید اخبار شما را به راحتی با استفاده از طی چند مرحله می‎توان غیرفعال کرد.

یا، شما می‎توانید نظیر من با تنظیم پخش ویدیو‎ها تنها زمانی که وای فای روشن است جلوی استفاده از اینترنت خط گوشی خود را بگیرید.

چطور تنظیمات پخش خودکار برای ویدیو را در فیسوک انجام دهید

شما می‎توانید تنظیمات پخش خودکار اپلیکیشن فیسبوک را به حالت سلولی (استفاده از اینترنت خط گوشی‎تان) یا وای فای، تنها وای فای تغییر دهید یا خاموش کنید.

گام اول: اپلیکیشن رسمی فیسبوک را در آیفون، آیپاد تاچ یا آیپد خود باز کنید. این اپلیکیشن به رایگان در اپ استور وجود دارد.

گام دوم: روی آیکون More در گوشه‎ی سمت راست پایینی صفحه‎ی نمایش آهسته ضربه بزنید.

2.Facebook-mobile-app-Settings-iPhone-screenshot-001

گام سوم: به سمت پایین اسکرول کنید و روی تنظیمات آهسته ضربه بزنید. در منوی باز شده گزینه‎ی تنظیمات اکانت را انتخاب کنید.

3.Facebook-mobile-app-Settings-iPhone-screenshot-002

گام چهارم: روی گزینه‎ی Videos and Photos آهسته ضربه بزنید.

گام پنجم: گزینه‎ی Autoplay را در بخش تنظیمات ویدیو انتخاب کنید.

4.Facebook-app-Autoplay-videos-iPhone-screenshot-002

گام ششم: در پایان، نحوه‎ی پخش خودکار ویدیوها در فید اخبار خود را انتخاب کنید یعنی: با استفاده از داده‎های موبایل (اینترنت خط شما) و وای فای، تنها زمانی که وای فای روشن است یا هرگز به صورت خودکار ویدیو‎ها پخش نشود.

5.Facebook-app-Autoplay-videos-iPhone-screenshot-001

در توضیح این ویژگی آورده شده است “ویدیو‎های پخش خودکار به هنگام اسکرول کردن توسط شما به صورت خودکار شروع خواهند شد. ویدیو‎ها بیشتر از سایر داستان‎ها در فیسبوک داده مصرف می‎کنند، بنابراین در اینجا زمان پخش ویدیو‎های خودکار را انتخاب کنید.”

فیسبوک “اگر باتری گوشی شما کم باشد”، پخش خودکار را خاموش خواهد کرد.

ویدیو‎های پخش خودکار و داده‎های موبایل

اگر تنظیمات پخش خودکار را روی اتصالات وای فای و Mobile Data قرار داده‎اید، داده‎‎های سلولی شما فعال می‎شود و فیسبوک در تلاش خواهد بود با استفاده از اینترنت خط شما به پخش خودکار ویدیوها بپردازد.

در این سناریو، استفاده‎ی داده‎های سلولی توسط این اپلیکیشن بستگی به میزان زمانی که شما یک ویدیو را مشاهده می‎کنید دارد. اگر شما با اسکرول کردن از پخش یک ویدیو در فید اخبار عبور کنید، آیفون، آیپاد تاچ یا آیپد شما داده‎های کمتری به نسبت زمانی مصرف می‎کند که برای مشاهده‎ی آن برای یک مدت زمان طولانی تر توقف می‎کنید.

اگر پخش خودکار ویدیوها را در حالت On Wi-Fi Connections Only قرار دهید، ویدیو‎ها هنگامی که اینترنت خط شما روشن است، به صورت خودکار پخش نمی‎شوند. گرچه، در این سناریو، شما هنوز می‎توانید به صورت دستی آن‎ها را پخش کنید، که در این صورت فیسبوک با استفاده از کانکشن خط گوشی شما محتوا را بارگذاری خواهد کرد.

فیسبوک همچنین ممکن است از شما بخواهد روی یک ویدیو را در فید اخبار خود به منظور پخش آن آهسته ضربه بزنید حتی با آنکه پخش خودکار فعال باشد. این امر معمولا زمانی که یا کانکشن خط گوشی شما ضعیف است صورت می‎گیرد یا اگر اخیرا مقدار زیادی در داده‎های موبایل مصرف داشته‎اید.

ویدیو‎های پخش خودکار و Wi-Fi Assist

به افرادی که ویدیو‎های پخش خودکار را فعال می‎کند ولی نگران مصرف داده‎های موبایل خود هستند توصیه می‎شود که از گزینه‎ی On Wi-Fi Connections Only استفاده کنند.

که همین باعث می‎شود توجه من به iOS 9 و ویژگی جدیدی به اسم Wi-Fi Assist جلب شود. Wi-Fi Assist به صورت خودکار زمانی که شبکه‎ی وای فای ضعیفی را کشف می‎کند به استفاده از اینترنت خط گوشی شما رو می‎آورد.

6.iOS-9-Wi-Fi-Assist-switch-iPhone-screenshot-001

در حقیقت، به صورت پیشفرض iOS 9 چنین ویژگی را فعال می‎کند.

چیزی که بیشتر نگران کننده می‎باشد این است که،Wi-Fi Assist زمانی که پوشش وای فای ضعیف است حتی اگر استفاده از داده‎های سلولی در بخش تنظیمات غیرفعال شده باشد به استفاده از داده‎های موبایل سوییچ خواهد کرد.

بنابراین شاید خواسته باشید Wi-Fi Assist را خاموش کنید تا جلوی استفاده از اینترنت خطتان به صورت ناخواسته گرفته شود.

نظر شما در رابطه با پخش خودکار ویدیو‎ها چیست؟

idownloadblog