چگونه بجای صدا با تایپ کردن از سیری استفاده کنیم؟

سیری، یک دستیار هوشمند بسیار معروف در محصولات اپل است که به سوال‌های شما پاسخ می‌دهد، برخی بخش‌های سیستمی را برای شما فعال یا غیر فعال می‌کند، وضعیت آب و هوا را به اطلاع شما می‌رساند و هزاران کار‌ دیگر که این دستیار صوتی به راحتی آب خوردن برای شما انجام می‌دهد. متاسفانه با زبان پارسی نمی‌توان به این دستیا صوتی دستور صادر کرد و نمی‌توان به راحتی با آن ارتباط برقرار کرد و زبان‌های محدودی را این دستیار صوتی متوجه می‌شود. اما سیری امکانی فراهم کرده که اگر شما حتی نتوانید به زبان انگلیسی صحبت کنید یا اینکه در فهمیدن لهجه شما دچار اشتباه شود، به راحتی با تایپ کردن دستور مورد نظر به خواسته خود برسید.

البته این دستیار صوتی بسیار هوشمند است و خیلی راحت زبان انگلیسی و لهجه‌های مختلف را متوجه می‌شود اما گاهی اوقات نیز پیش می‌آید که هر کار می‌کنیم منظور ما را متوجه نمی‌شود و با هر لهجه‌ای سعی در فهماندن منظور خود کنیم باز یک کاراکتر یا کلمه را اشتباه متوجه می‌شود و کل خواسته مورد نظر به اشتباه مورد بررسی قرار می‌گیرد. راه حلی که می‌توانیم برای این موضوع داشته باشیم، تایپ کردن جمله یا فرمان مورد نظر می‌باشد. خوشبختانه شما حتی می‌توانید سریعا نوشته خود را تایپ کنید و با خیال راحت با سیری از طریق تایپ گفتگو کنید. اما چگونه باید اینکار را انجام داد؟

چگونه سوال‌ها و جواب‌های سیری را با تایپ کردن ویرایش کنیم

  1. با فشردن و نگه داشتن دکمه Home آیفون یا آیپد siri را حاضر کنید.
  2. درخواست خود را صادر کنید.
  3. به سمت بالا اسکرول کنید تا جمله‌ای که نوشته شده را ببینید.
  4. بر روی متن نوشته شده تپ کنید تا ویرایشگر آن فعال شود.
  5. متن را به هر آنچه دوست دارید تغییر دهید و سپس بر روی دکمه Done در بخش پایین و راست کیبورد تپ کنید.

siri_edit_text_dictated_howto

بعد از انجام اینکار و فشردن دکمه Done سیری دوباره متن مورد نظر شما را مورد بازبینی قرار می‌دهد و به شما پاسخی یا نتیجه‌ای جدید را خواهد داد. گاهی اوقات که از بابت کلمه‌ای در مورد یک مکان یا یک اسم کاملا آگاهی ندارید بهتر است ابتدا از طریق سافاری آن کلمه را جستجو کنید. از طریق گفته شده شما از این پس بسیار آسان می‌توانید متون دلخواه خود را از سیری درخواست کنید، هر گاه سیری متوجه لهجه شما نشد این یکی از بهترین راه‌های موجود برای درخواست از دستیار صوتی سیری می باشد. اگر از سیری استفاده می‌کنید و این روش در ارتباط شما با این دستیار صوتی کمکی کرد در بخش نظرات به من اطلاع دهید.

imore