سایت خبری iFixIt و رونمایی از اجزای مک مینی 2014

سایت خبری iFixIt پستی منتشر کرد که در آن اجزای داخلی مک مینی جدید 2014 به طور کامل شرح داده شده است ، و به این موضوع پی برده است که این دستگاه نسبت  به دستگاه های قبلی سخت تر کالبد شکافی می شود  و به آسانی نمی توان به اجزای داخلی آن دست یافت. همچنین اوایل هفته گذشته به این موضوع پی بردیم که برای اولین بار در یک دستگاه محصول اپل رم دستگاه متصل می باشد و نمی توان آن را جدا کرد.

macmini2014teardown

این گروه همچنین به این موضوع پی بردند که آنالیز کردن دسکتاب در مدل جدید خیلی سخت تر از مدل های قبلی می باشد ، به جای یک پوشش قابل پیچاندن در بخش زیری دستگاه که در مدل های قبلی دیده می شد ، مک مینی های جدید نیاز به این دارند که از یک قطعه پلاستیکی برای پاپ آپ کردن دستگاه استفاده کرد یا به عبارتی برای باز کردن آی مک باید از ابزارهایی مانند یک کارت پلاستیکی و همینطور گجتی که مخصوص اینکار طراحی شده است کمک گرفت.

4-1

در قسمت زیری دستگاه یک در جامد و غیر قابل انعطاف قرار داده شده است که این موضوع باعث شده دسترسی به رم و فن دستگاه خیلی سخت تر از قبل باشد. همچنین باز کردن دسکتاب در این دستگاه جدید نیاز به یک ابزار جدید دارد و با دست غیر ممکن است و این موجب می شود که هر کسی نتواند این دستگاه را تعمیر کند و شاید این از برخی جنبه ها خوب باشد که فقط افراد متخصص در تعمیر مک مینی که قطعات لازم برای باز کردن دسکتاب آن را خریداری کرده اند بتوانند تعمیرش کنند.

یک سری ویژگی های جدید که در مک مینی ها دیده می شوند شامل پشتیبانی از هارد دیسک های ساتا و SSD که به گفته iFixIt یک سوکت اضافی محسوب می شود می باشد. PCIe SSD به کار رفته در این دستگاه  که محصول SanDisk است دقیقاً مشابه مدلیست که در سال ۲۰۱۳ در مک بوک پروهای رتینای ۱۳ اینچی استفاده شده بود. آی سی های به کار رفته نیز مشابه هستند و عبارتند از:
رنگ قرمز: ۱۶ گیگابایت حافظه ی ۰۵۱۳۱ ۰۱۶G از SanDisk (به کارگیری ۴ ماژول از مدل یاد شده ۱۲۸ گیگابایت خافظه را به کاربر هدیه می دهد)
رنگ نارنجی: ۲ گیگابایت حافظه ی رم DDR3 مدل H5TQ2G63DFR تولید شده توسط SK Hynix

همچنین اپل بر قسمتی پشتی کامپیوترهای دسکتاپ جدیدش شماره مدل A1419 را درج کرده است. گرچه از نظر قدرت با مدل های 2011 و 2012 به صورت شگفت انگیزی یکسان است اما در زمینه پورت های ورودی به دستگاه پیشرفت بسیار زیادی داشته است . علاوه بر آنچه در قسمت بالا گفته شد این پورت ها شامل موارد زیر هستند: رنگ قرمز: جک هدفون / رنگ نارنجی: درگاه کارتهای حافظه / رنگ زرد: چهار پورت USB 3.0 / رنگ سبز: دو پورت تاندربولت ۲.۰ / رنگ آبی: پورت اترنت (با پشتیبانی از سرعت یک گیگابیت بر ثانیه)

iFixIt اشاره می کند که با وجود ویژگی های فوق العاده در دستگاه مشکل تعمیر و عدم دسترسی به رم که هنوز هدف دقیق اپل از این کار مشخص نیست می تواند ایراداتی باشد که بر این دستگاه می توان گرفت. همچنین اگر نگاهی بر صفحه نمایش داشته باشیم بد نیست  این صفحه نمایش فوق العاده توسط کمپانی LG برای اپل ساخته شده است .  از لحاظ سخت افزاری تشابه های بسیاری بین این مدل با مدل های قبلی وجود دارد.

می توانید برای مطالعه بیشتر به پستی که ifixit در اینجا نوشته است مراجعه کنید و تصاویر بیشتری را ببینید.

macrumors