دور زدن صفحه قفل iOS 7.1.1 با یک درخواست از سیری!

دیروز خبر از باگ موجود در بخش پیوست ایمیل iOS به اطلاع شما رساندیم، اپل قول داده به زودی این باگ را با آپدیت‌های نرم‌افزاری آینده برطرف کند. اما امروز خبر باگی عجیب در صفحه قفل iOS منتشر شده است، در واقع از طریق این باگ می‌توان با انجام درخواستی از دستیار صوتی اپل تماس صوتی برقرار کرد یا حتی پیام متنی فرستاد.

وظیفه لاک اسکرین یا همان صفحه قفل iOS حفظ امنیت دستگاه می‌باشد. اپل به امنیت دستگاه‌ها و همچنین امنیت سیستم عامل iOS بسیار اهمیت می‌دهد اما مشخص نیست که این باگ عجیب و بسیار پر خطر چگونه در آپدیت iOS 7.1.1 ایجاد شده است. این موضوع که دستیار صوتی سیری بتواند به راحتی و بدون باز کردن قفل تمام محتوای گوشی را فاقد امنیت کند و توانایی ایجاد تماس و ارسال پیام متنی را فراهم کند به صورت کلی مسولیت صفحه قفل iOS را زیر سوال برده است.

WWDC-2013-iOS-7-Siri-003-630x354

این باگ در آخرین نسخه سیستم عامل iOS یعنی 7.1.1 موجود است و احتمالا اپل به زودی آپدیت‌های نرم‌افزاری را برای رفعه این باگ ارائه خواهد کرد.

در بین تمام باگ‌هایی که تاکنون در سیستم‌عامل iOS کشف شده، این باگ از همگی آنها نگران‌ کننده تر است. در زمان قفل بودن دستگاه شما با یک درخواست از سیری می‌توانید به لیست مخاطبان دسترسی پیدا کنید، سپس از این طریق امکان تماس تلفنی، ارسال پیام متنی و ارسال ایمیل به مخاطبین برای شما فراهم می‌شود.

کاشف این باگ شخصی به نام Sherif Hashim بوده است که خود در واقع یک هکر است.

راه حل رفع باگ صفحه قفل

اما راه حل موقتی که فعلا می‌توان ارائه داد، غیر فعال کردن سیری در صفحه قفل آیفون است. اگر سیری را در صفحه قفل غیر فعال کنید دیگر کسی نمی‌تواند با احضار سیری به لیست مخاطبین شما دسترسی پیدا کند. راه حل دائمی نیز توسط اپل تا چند وقت دیگر ارائه خواهد شد و در قالب یک بسته بروزرسانی شما می‌توانید این باگ را از سیستم عامل iOS خود حذف کنید.

خوشبختانه نیازی نیست زمان زیادی منتظر ارائه اپدیت باشیم و احتمالا به زودی اپل آپدیت جدیدی را ارائه خواهد داد. به محض دریافت بروزرسانی جدید شما را مطلع خواهیم کرد.

redmondpie

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • بنظرم این باگ نیست چون از طریق تنظیمات میتوان سیری را در حالت لاک سکرین غیرفعال کرد

    [پاسخ]

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.