رفع مشکل وای فای در آی او اس 8.0.2

همانطور که در پست های قبل نیز خواندید ، مشکل وای فای رایجترین و بدترین مشکل کاربران این سیستم عامل جدید است . سیستم عامل ios8 که دیری از انتشار آن نمی گذرد چنان که باید نظر مثبت منتقدین را جلب نکرد و لیست مشکلات آن هر روز در حال بلندتر شدن است . در این بین اپل نیز دست بکار شده و در آپدیت نسخه ios 8.0.1 تعدادی از مشکلات را برطرف کرد . اما در این نسخه مشکل وای فای برطرف نشده بود و این مورد به اصطلاح اعصاب خورد کن طبق اعلام اپل در نسخه بعدی آپدیت رسمی ( آی او اس 8.0.2 ) برطرف خواهد شد.

از آنجایی که وای فای عملکرد بالایی در کاربردهای روزانه ( خصوصا علاقه مندان تکنولوژی و اینترنت ) دارد ، کاربران دست روی دست نگذاشته و روش هایی را برای برطرف کردن مشکلات ارائه دادند که در این پست توضیح دادیم ، اما در این پست قصد داریم بصورت کامل یک روش صحیح و تست شده را به شما آموزش دهیم .

همانطور که می دانید بسیاری از مشکلات رایج در گجت های دیجیتال به وسیله رسیت کردن / ریبوت کردن ( خاموش و روشن ) / ریستور کردن ( بازگردانی اطلاعات صحیح قبلی ) قابل حل شدن هستند . اما فراموش نکنید بعضی از مشکلات در عملکرد ابتدایی گوشی نهفته است و برای تصحیح شدن احتیاج به بازبینی نرم افزاری دارد . نکته کلیدی در رفع مشکل وای فای رسیت کردن بخش تنظیمات شبکه وای فای است خوشبختانه در این قسمت احتیاج به بازگردانی اطلاعات ( که کاری وقت گیر است ) ندارید . بعد از رسیت تنظیمات شبکه یکی دو مورد کوچک را تغییر می دهیم و در نهایت مشکل را حل می کنیم .

مراحل رفع مشکل وای فای

مرحله اول : همینطور که گفتیم اولین مرحله رسیت کردن بخش تنظیمات وای فای است . پس اپلیکیشن تنظیمات را باز کرده و مسیر زیر را دنبال کنید ( رسیت کنید ) :

General > Reset > Reset Network Settings

مشکل وای فای

رفع مشکل وای فای در آی او اس 8.0.2

مرحله دوم : سپس به مسیر زیر رفته و وای فای گجت را خاموش کنید :

Settings > Privacy > Location Services > System Services

مشکل وای فای

مرحله سوم : گجت خود را ریبوت کنید ( خاموش روشن ) . این کار مراحل پرادازش را تکمیل کرده و اطلاعات را دوباره بازنشانی می کند .

خب مراحل کامل شد اکنون می توانید از کیفیت عالی و ثبات سرعت وای فای لذت ببرید .

فراموش نکنید این روش توسط کاربران تست و ابداع شده و هیچ منبعی از اپل آن را گزارش نداده است . پس بعد از خرید یک آی دیوایس نو نیز باید این عملیات انجام دهید . در مورد اینکه این روش در آی دیوایس شما جواب گو باشد هیچ تضمینی نیست پس باید همچنان منتظر نسخه آپدیت جدید اپل باشیم .

redmondpie