iOS 8.3 می‌تواند با فرمان صوتی “Hey Siri” تماس‌های تلفنی را برقرار سازد

آخرین نسخه‌ی بتای iOS 8.3 بالاخره حالا می‌تواند تماس‌های تلفنی را از طریق میکروفن گوشی با استفاده از سیری و فرمان صوتی ‘Hey Siri’ برقرار سازد.

نسخه‌ی بتای iOS 8.3 حتی قبل از انتشار رسمی iOS 8.2 برای دارندگان آیفون و آیپد، در حال آزمایش توسط توسعه دهندگان بود. این آزمایشات هم اکنون هم با آزاد سازی نسخه‌های بتا برای عموم در هفته‌ی گذشته در حال انجام است و با ویژگی‌ها و تغییرات جدیدی که در آزمایشات ثبت می‌شود منتشر خواهد شد.

Siri-iPhone-main

البته همه‌ی این تغییرات واضح نیستند و حتی اگرچه بتای حاضر یعنی iOS 8.3 مدتی است عرضه شده، اما تنها یکی از ویژگی‌های آن شناخته شده است.

اگر از قابلیت جدید iOS 8 که در آن سیری به وسیله‌ی فرمان ‘Hey Siri’ فعال می‌شد استفاده کرده‌اید، تا زمانی که دستگاه به شارژر متصل است ممکن است با یک حقیقت عجیب روبرو شده باشید. برقراری تماس‌های صوتی از طریق این روش نمی‌تواند به صورت خودکار میکروفن موبایل را فعال کند اگرچه شاید شما بخواهید با روشی که برای اولین بار سیری را فعال کردید این عمل را انجام دهید.

به لطف آخرین بتای منتشر شده از iOS 8.3، همان طور که در تصویر زیر می‌بینید، سیری میکروفن آیفون را زمانی که بخواهید یک تماس بر روی بلندگو برقرار کنید روشن می‌کند. این روش بسیار منطقی‌تر است و ما تعجب کردیم که چرا این قابلیت از همان اول وجود نداشت. فکر می‌کنیم دلیل وجودی نسخه‌های بتا همین باشد.

Screen-Shot-2015-03-22-at-3.26.28-AM

با توجه به این که اپل هیچ نشانی از تاریخ عرضه‌ی iOS 8.3 ارائه نکرده، ما هیچ ایده‌ای از تعداد نسخه‌های بتایی که قرار است قبل از انتشار عمومی نسخه‌ی نهایی وجود داشته باشند نداریم. اما تا آن زمان، پیگیر ویژگی‌هایی که به نسخه‌های بتا اضافه می‌شود خواهیم بود. اکنون این ویژگیِ سیری در کنار پشتیبانی از اموجی، CarPlay بیسیم و توانایی ورود به اکانت گوگل به وسیله‌ی تصدیق دو مرحله‌ای، قرار خواهد گرفت.