iOS 8 در کنفرانس توسعه دهندگان (WWDC) رونمایی خواهد شد

امروز منابع رسمی خبر داده‌اند که اپل در کنفرانس توسعه دهندگان نسخه جدید سیستم عامل دستگاه‌های موبایل خود را معرفی خواهد کرد. همچنین شایعاتی از معرفی احتمالی مک‌بوک ایر با صفحه نمایش رتینا نیز به گوش می‌رسد.

WWDC-2014-Grid-3-1024x576

 

چندی است که همه شایعات و گزارش‌ها به سمت نسخه‌های جدید سیستم‌عامل‌های شرکت اپل نشانه رفته‌اند. امروز کمی خیالمان از رونمایی iOS 8 و OS X 10.10 در مراسم مخصوص توسعه‌دهندگان سیستم‌عامل‌های اپل یعنی WWDC راحت‌تر شد.

چند هفته پیش اپل اعلام کرد که در تاریخ دوم ژون برابر با 12 خرداد میزبان مراسمی برای توسعه‌دهندگان جهانی خواهد بود. این مراسم هر ساله به میزبانی شرکت اپل و به منظور رونمایی از نسخه‌های جدید سیستم‌عامل‌ها یا سیستم‌عامل‌های جدید این شرکت آمریکایی برگزار می‌شود. معمولا در همین مراسم است که اپل محصولات جدید را رونمایی و معرفی می‌کند.

iOS-8-on-iPhone-5s-620x413

کنفرانس توسعه دهندگان WWDC

در گذشته حتی نسل جدیدی از آیفون نیز در این مراسم رونمایی و معرفی شده است اما امسال تمرکز شرکت اپل در برگزاری این مراسم رونمایی و معرفی از نسخه‌های جدید سیستم‌عامل‌های این شرکت است. در سال پیش شرکت اپل این مراسم را بهانه‌ای برای رونمایی iOS 7 و نسخه OS X Mavericks کرد و هر دو سیستم‌عامل را کاملا به روز و جدید کرد.  امسال انتظار داریم در این مراسم مهم iOS 8 و نسخه OS X 10.10 معرفی شود.

قرار است کنفرانس توسعه دهندگان چند روزی به طول بیانجامد و گزارش‌های موثق خبر از رونمایی iOS 8 در اولین روز این مراسم می‌دهند. همانطور که احتمالا اطلاع دارید بعد از معرفی، نسخه هشتم iOS در اختیار توسعه دهندگا قرار خواهد گرفت تا همه اشکالات موجود برطرف شود و سپس در ماه شهریور یا مهر همراه با آیفون 6 رسما در اختیار کاربران این گوشی هوشمند و گوشی‌های هوشمند پیش از آن قرار گیرد.

اما معرفی‌های این مراسم تنها به نسخه هشتم آی او اس و نسخه 10.10 او اس ایکس ختم نمی‌شود و بر طبق ادعایی از سایت Recode احتمالا شرکت اپل می‌خواهد مک‌بوک ایر با صفحه نمایش با کیفیت رتینا را معرفی کند. البته همین خبرگزاری اعلام کرده که در این مراسم خبری از تلویزیون جدید اپل، ساعت هوشمند شایعه شده آی‌واچ و آیفون 6 نخواهد بود.

MacBook-Air-vs-MacBook-pro-Retina-2013-sunlight-620x422

مارک گورمن از سایت 9to5Mac معتقد است اپل قطعا در این مراسم یک محصول سخت افزاری را رونمایی خواهد کرد، او از جزییات این محصول سخت افزاری آگاهی ندارد اما محتمل‌ترین سناریو برای این موضوع را مک‌بوک ایر مجهز به صفحه نمایش رتینا می‌داند.

قبلا در مورد احتمال رونمایی مک‌بوک ایر با صفحه نمایش رتینا در مطلب آیا باید برای مک‌بوک ایر با صفحه نمایش رتینا صبر کرد؟ برای شما توضیح داده بودیم. اما هر روز پیش‌بینی رنگ عوض می‌کنند و احتمالات دائم در حال تغییر هستند. تا شروع کنفرانس توسعه دهندگان اپل (WWDC) زمان زیادی نمانده و باید صبر کنیم تا همه چیز روشن‌تر شود. برای اطلاع ار اخبار تکمیلی با آی اپل سنتر همراه باشید.

gottabemobile