مود Low Power با افزایش عمر باتری توان CPU را کاهش می‌دهد

با آمدن iOS 9 اپل مودی به نام Low Power معرفی کرد که زمانی که شارژ شما رو به اتمام باشد وارد کار می‌شود. این مود طراحی شده تا به افزایش عمر باتری شما کمک کند و تقریباً سه ساعت به زمان باتری شما اضافه کند.

1.iOS-9-beta-2-Low-Power-mode-Geekbench-CPU-performance-iPhone-screenshot-001

وب‌سایت MacRumors پس از استفاده از Geekbench در آیفون توانست میزان کاهش توان پردازنده را در مود Low Power اندازه گیری کند که بر این اساس نتایج تا ۵۰ درصد کاهش توان را مشاهده می‌شود. به عنوان یک نتیجه، توان CPU آیفون ۶ در مود Low Power تقریباً هم اندازه با توان یک آیفون ۵ اس یا آیفون ۵ است.

بدون فعال بودن مود Low Power، امتیاز یک آیفون ۶ پلاس در حالت تک هسته‌ای ۱۶۰۶ و در حالت چند هسته‌ای ۲۸۹۱ است. در صورت فعال بودن مود Low Power، به منظور ذخیره‌ی عمر باتری توان CPU کاهش یافته و امتیاز همان آیفون ۶ پلاس در حالت‌های تک و چند هسته‌ای به ترتیب ۱۰۱۹ و ۱۷۵۱ است.

این سایت خبری اشاره می‌کند: «نتایج در آیفون 5s هم با ۴۰ درصد کاهش توان مشابه است. ما در آزمایش خود امتیاز ۱۳۸۶ و ۲۵۱۱ را به ترتیب برای حالت‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای در صورت خاموش بود مود مذکور، و ۸۱۶ و ۱۴۰۵ را برای حالت‌های یاد شده در صورت روشن بودن مود Low Power مشاهده کردیم.»

این آزمایش با استفاده از نسخه‌ی پیش نمایش توسعه دهندگان iOS 9 به دست آمده است. با ادامه‌ی کار اپل بر روی ویژگی‌های iOS 9 تا عرضه‌ی عمومی آن در پاییز، ممکن است روش کار مود Low Power هم تغییر کند.

Geekbench3 که به قیمت ۹۹ سنت در اپ استور موجود است با پشتیبانی از iOS 9 به روز شده است.

iOS 9 با نمایش یک پنجره‌ی پاپ‌آپ هنگامی که درصد شارژ باتری آیفون کمتر از ۲۰ الی ۱۰ درصد باشد اجازه‌ی فعال سازی مود Low Power را به شما می‌دهد. زمانی که این مود فعال شد، آیکون باتری در نوار وضعیت iOS زرد رنگ می‌شود. در این حالت درصد باتری هم همیشه در نوار وضعیت نمایش داده می‌یابد.

2.iOS-9-beta-2-Settings-Low-Power-mode-iPhone-screenshot-001

به علاوه، iOS 9 گزینه‌های مربوط به باتری را در قسمت جداگانه‌ای در اپلیکیشن Settings قرار داده است.

اپل اخیراً با انتشار دومین بتای iOS 9 توضیحات بخش مربوط به مود Low Power واقع در اپ Settings را تغییر داده است. به طرز عجیبی نیز، این متن به روز شده دیگر هیچ توضیح دقیقی در مورد مود Low Power و کاهش توان دستگاه شما نداده است.

3.iOS-9-Low-Power-mode-description-beta-1-vs-beta-2

توضیحات اصلی در اولین بتای iOS 9 به صورت زیر بود:

مود Low Power توان و فعالیت‌های شبکه را به منظور افزایش عمر باتری کاهش می‌دهد. زمانی که این قابلیت روشن باشد دریافت ایمیل، تازه شدن‌های اپ‌های پس زمینه، افکت‌ها و والپیپرهای حرکتی غیر فعال خواهد شد.

و در این جا هم می‌توانید توضیحات مربوط به دومین بتای آن را مشاهده کنید:

مود Low Power موقتاً مصرف انرژی را تا دوباره شارژ کردن آیفون شما کاهش می‌دهد. زمانی که این قابلیت روشن باشد، دریافت ایمیل، تازه شدن‌های اپ‌های پس زمینه، دانلود‌های خودکار و برخی افکت‌های دیداری کاهش یافته یا غیر فعال می‌شود.

خوش بختانه، مود Low Power یک ویژگی اختیاری است، بنابراین اگر فکر می‌کنید کاهش سرعت CPU در مقابل دریافت زمان باتری بیشتر ارزش ندارد، می‌توانید از آن استفاده نکنید.

iOS 9 همچنین شامل دیگر ترفندهایی برای افزایش عمر باتری شماست. برای مثال، نرم افزار این سیستم عامل با استفاده از نور محدود و سنسور نزدیکی مشخص می‌کند که اگر صفحه‌ی موبایل شما بر روی میز قرار دارد با آمدن نوتیفیکیشن صفحه آن را روشن نکند.

iOS 9 به لطف این تاکتیک‌های ذخیره‌ی انرژی، توانسته حتی با خاموش بودن مود Low Power عمر باتری شما را تا یک ساعت افزایش دهد.

آیا ناراحت‌اید که مود Low Power این نسخه از سیستم عامل موجب کاهش توان آیفون شما می‌شود؟