آیپد مینی رتینا 2 و آیپد ایر 2 : رنگ طلایی و اسمارت کاور جدید

نسل دوم آیپد ایر، موضوعی است که باعث بوجود آمدن تعدادی از شایعات پیش از رونمایی آن در پنجشنبه هفته جاری شده است ، این در حالی است که اطلاعات کمتری در مورد آی پد مینی رتینا در دسترس می باشد .هر چند به استثنای اندازه صفحه نمایش، کم و بیش با هم نوع پیشین خود مشابه است.

برنامه ریزی شرکت اپل به طور کلی در این ماه بیانگر ارتقا همزمان آیپد مینی می باشد، اما یک گزارش بدست آمده در اوایل ماه سپتامبر از تحلیلگر امنیتی KGI ،مینگ چی کو، بیان گر مقداری عدم اطمینان است. این گزارش عنوان میکند که آی پد مینی “تا پایان سال، تنها ارتقاء جزئی( مانند ID لمسی )خواهد یافت. گزارش مینگ چی کو ، توسط یکی دیگر از رسانه های تایوانی پیگیری شد.این رسانه مدعی است که به احتمال زیاد، آی پد مینی رتینا 2 در اوایل سال 2015 و پیش از شایعه 12.9 اینچی “iPad Pro” روانه بازار خواهد شد.

اما در حال حاضر یک گزارش جدید از Mac Otakara بدست آمده و حاوی این ادعاست که ظاهرا نسل دوم رتینا آی پد مینی در واقع برای معرفی در کنار آی پد ایر در رویداد مطبوعاتی روز پنجشنبه تعیین شده است.

 

retina_ipad_mini_colors_front_back-1

همچنین به عنوان بخشی از این مقدمه، شرکت اپل ممکن است پوششها و قاب های ترکیبی هوشمند آن را ،با رنگ ها و یک طراحی پیچیده سازگار با این تبلت های جدید به روز رسانی نماید.

جزییات بسیار زیادی از آی پد ایر 2 بیرون درز کرده و این در حالی است که جزئیات بیشتری از مینی رتینا 2 جدید وجود ندارد. چند گزارش بدست آمده نشان دهنده این نکته است که دستگاه ارتقاء نسبتا کمی ​​در مقایسه با محصول شاخص آی پد ایر 2 داشته است.

این چنین به نظر میرسد که مینی رتینا 2 ، فقط شامل یک سنسور ID اثر انگشت لمسی و پردازنده A8 در مقایسه با آی پد 2 ایر می باشد . که ممکن است با یک پردازنده قوی تر  A8X و رم 2 گیگابایتی، ID لمسی ، امکان انتخاب یک گزینه جدید به رنگ طلایی و موارد بیشتری ارائه شود.

شرکت اپل ،رویداد مطبوعاتی خود را در پنجشنبه این هفته 16 اکتبر درساعت 10:00 صبح در محوطه کوپرتینو برگزار میکند.علاوه بر آی پد ایر و رتینا مینی 2، از این شرکت انتظار می رود که مجموعه iMac های جدید را معرفی و همچنین از زمان ارائه نسخه نهایی OS X یوسمیت پرده برداری نماید.