ماکت جدید فیزیکی آیفون 6 در مقایسه با گلکسی S5

اوایل همین هفته سایت ایتالیایی Macitynet تصاویری از ماکت فیزیکی آیفون 6 بر اساس طراحی‌های اولیه و رندر شده منتشر کرد. این ماکت فیزیکی از آیفون 6 از نظر طراحی و اندازه با گلکسی S5 مقایسه خواهد شد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، آیفون نسل بعد در مقایسه با پرچم‌دار جدید سامسونگ با نام گلکسی S5 قرار گرفته است.

iphonemockupvsgalaxys5

مقایسه اندازه و ضخامت ماکت آیفون 6 و S5

سامسونگ گلکسی S5 در ماه اسفند سال 1392 رونمایی شد و چند هفته‌ای نیز از عرضه جهانی آن می‌گذرد. این گوشی هوشمند دارای صفحه نمایشی با اندازه 5.1 اینچ است و ضخامت این دستگاه نیز 8.1 میلی متر است. هر دو این مشخصات باعث شده‌اند که پرچم‌دار سامسونگ ضخیم‌تر و بزرگتر از ماکت آیفون 6 شود. ماکت نمونه آیفون 6 نیز 4.7 اینچ اندازه صفحه نمایش دارد و همچنین شایعات اعلام کرده‌اند که آیفون 6 از آیفون 5s با ضخامت 7.6 میلی متر نازک‌تر خواهد بود و احتمالا ضخامتی در حدود 6.5 یا 7 میلی متر خواهد داشت.

این ماکت نشان داده شده در تصاویر توسط یک سازنده قاب و لوازم آیفون تهیه شده است و به گفته این شرکت سعی شده آخرین لوازم و قاب‌های منطبق بر گفته‌ها در مورد آیفون 6 را در این ماکت به کار ببرد، به این معنی که این تصاویر احتمالا می‌توانند نمونه خوبی از آیفون بزرگتری باشد که انتظارش را می‌کشیم.

چندین عنصر مهم و حیاتی که در ماکت‌ها و نمونه‌های مفهومی قبل دیده نمی‌شد، در این ماکت با کیفیت ظاهر شده‌اند. شامل گوشه‌های گرد دستگاه، دکمه‌‌های مستطیلی صدا، فلش موجود در پشت دستگاه، جایگاه اصلی دوربین و دکمه خوب/بیدار گوشی که در سمت راست قرار گرفته و استفاده با یکدست را آسانتر کرده است.

iphone6mockupgalaxys52

مدل‌‌های نمونه بسیار زیادی از آیفون 6 اپل منتشر شده‌اند و هر کدام در پی برجسته کردن یکی از ویژگی‌های آیفون نسل بعد داشته‌اند. گاه از نازکی و سبک بود گفته‌اند و گاه ویژگی‌هایی همچون اندازه صفحه نمایش یا تاچ آیدی را به رخ کشیده‌اند. سیل عظیم انتشارات در مورد آیفون 6 نشان از شوق و اشتیاق دوست داران محصولات اپل و انتظار برای رونمایی و عرضه نسل بعدی آیفون‌ها می‌باشد.

مدل 4.7 اینچی آیفون 6 به احتمال فراوان در اواخر شهریور یا اوایل مهر ماه رونمایی می‌شود و احتمال اینکه تا ماه آذر نیز این گوشی هوشمند عرضه شود وجود دارد. در کنار نازک‌بودن و اندازه صفحه نمایش بزرگتر انتظار داریم پردازنده پر قدرت A8 و دوربین با رزولوشن بالاتر نیز در این دستگاه به کار گرفته شود. همچنین شایعات متعددی از حضور نزدیک اپل در بازار فبلت‌ها خبر می‌دهند، احتمالا اپل قصد دارد در اواخر سال 93 مدل 5.5 اینچی آیفون 6 را با تاخیر روانه بازار‌های جهانی بکند.

macrumors