افزایش مشتریان آیفون 6 و آیفون 6 پلاس در اروپا

شرکت تحقیقاتی Kantar WorldPanel گزارش جدیدی منتشر کرده که در آن به فروش جهانی گوشی های هوشمند اشاره کرده است و در این گزارش تاکید ویژه ای بر آیفون6 و آیفون 6 پلاس داشته است . در این گزارش نوشته شده است که پس از عرضه آیفون6 / 6پلاس سهم شرکت اپل در بازار جهانی نسب به زمانی که آیفون 5 و 5s عرضه شده بود بیشتر است. با این حال ادعا شده است که اپل هنوز در ایالات متحده و کشور ژاپن به رکورد سال های گذشته خود در زمینه گوشی های هوشمند نرسیده است.

kantarchartoct2014

 

در این پست نوشته شده است که :

اطلاعاتی که ما به دست آورده ایم مربوط به چند روز اولی می باشد که آیفون6 و آیفون6 پلاس در اروپا منتشر شده است و واضح است که به مرور زمان میزان مشتریان بیشتر نیز خواهد شد. در کشور انگلیس 19 ام سمپتامبر دو مدل آیفون6 و آیفون6 پلاس وارد بازار شدند و ازآن به بعد 1.7درصد نسبت به سال های گذشته رشد در فروش گوشی هوشمند اپل نشان داده شد و همچنین استفاده از سیستم عامل iOS نیز به میزان 31درصد افزایش داشت.

طبق آماری از کل قاره اروپا آیفون6 / 6 پلاس تاریخ 19 تا 26 سمپتامبر وارد تمامی بازارها شدند و بیشتریان مشتریان مدل های جدید کسانی بودند که قبلا مدل های قبلی آیفون را داشتند (87 درصد.)

در پنج بازار بزرگ اروپا میزان فروش آیفون 6 نسبت به آیفون 6 پلاس در این مدت یک به پنج بوده است.

اپل در ایالات متحده و ژاپن فعلا نتوانسته رکورد قبلی خود را بشکند سهم بازار مربوط به آیفون6/6پلاس در ایالات متحده در طول سمپتامبر 32.6% بوده است که کاهش 3.3% نسبت به سال گذشته خود دارد . همچنین در ژاپن نیز  31.3% شده است که نسبت به سال قبل و آیفون 5 که 47.2% بود حدود 15.9% کاهش رشد داشته است.

به نظر می رسد علت آن این است که به تازگی موتورولا و ال جی مدل های LG G3 و Motorola Moto X را وارد بازار کرده اند و همچنین در ژاپن هم سامسونگ و اچ تی سی هرچند هنوز به رکورد اپل نرسیده اند اما درصد سهام آن را کمی کاهش داده اند. با وجود کاهش سه درصدی در فروش آیفون6 و آِفون6 پلاس به نظر می رسد که میزان تقاضا بسیار بالا می باشد.

هرچند در برخی کشورها سیستم عامل اپل رتبه یک نیست مثلا در ایتالیا ویندوز فون 15.2% درصد ، اندروید 71.8% و آی او اس فقط 10.4% درصد را به خود اختصاص داده است اما اگر بخواهیم سهم بازار جهانی را مقایسه کنیم به نظر می رسد که آی او اس هنوز هم صدرنشین بازار جهانی می باشد.

macrumors