مقایسه اجمالی دوربین آیفون6 پلاس و Canon 5D Mark III DSLR

اپل همیشه سعی کرده که کیفیت دوربین آیفون خود را بهبود بخشد و تمام منتقدان معتقدند که باید کیفیت و عملکرد دوربین آیفون6 و آیفون6 پلاس مورد تحسین قرار گیرد. در حالیکه از نظر پیکسل ها و قدرت فوکوس و سایر ویژگی ها بهبودهای ویژه ای داشته است چگونه آن را با یک دوربین پیشرفته مقایسه کنیم؟

برای پی بردن به اینکه آیا اپل توانسته است در صنعت عکاسی پیشرو باشد در این پست به صورت مختصر دوربین آیفون6 پلاس را با کانن EOS 5D مقایسه می کنیم.

احتمالا شما هم مثل ما در این پست به این نتیجه می رسید که به جای صرف 3400 دلار برای یک مدل دوربین  DSLR با صرف هزینه کمتری می توانید آیفون6 پلاس خریده و از کیفیت عکاسی و ضبط ویدئو در آن لذت ببرید.

ابتدا آزمون با عکاسی در نور کم آغاز شد اگرچه تشخیص  جزئیات با DSLR به طور قابل توجهی بهتر بود، بهبود اپل در این زمینه نسبت به چند نسل قبل خود کاملا چشمگیر می باشد.

2  120

3  213

 

آیفون 6 پلاس (بالا)، DSLR (پایین)

 

سپس یک عکس نقشه با جزئیات گرفته شد و نشان داده شده که آیفون6 بر روی جزئیات اصلی تمرکز بیشتری دارد و بازتاب های نوری را کاهش می دهد و به کمیفیت تصویر می افزاید.

4   310

5  47

آیفون 6 پلاس  (بالا)، DSLR (پایین)

 

سپس در مرحله بعدی تست عکسی از حیاط خانه گرفته شد و به نظر بخش مفیدی بود. شاید اگر بگوییم بهترین مقایسه را در حیاط خانه و زیر نور آفتاب می توان داشت اغراق نکرده ایم . آیفون6 پلاس با ویژگی هایی چون تثبیت نوری و به کمک یک سری نرم افزار در این زمینه قدر ت نمایی می کند و با نورد دهی عالی و پوشش هم سطح با کانن و حتی بهتر از آن می باشد.

6   53

7  64

آیفون 6 پلاس  (بالا)، DSLR (پایین)

در مرحله بعدی تست تصویری از یک منگنه در اتاق بدون نور خورشید گرفته شد هرچند پاسخ این مرحله به نفع DSLR بود . هرچند آیفون6 پلاس در میان دوربین تمامی گوشی ها بهترین عملکرد را در این زمینه داشت.

8   72

9    8

 

آیفون 6 پلاس (بالا)، DSLR (پایین)

با این حال دوربین آیفون6 پلاس با افزودن ویژگی های جدید و به کارگیری نرم افزارهای مخصوص عکاسی و فیلم برداری می تواند توجه کاربران را مانند منتقدان به خود جلب کند.

redmondpie