فروش آیفون 6 و آیفون 6 پلاس و تسلط اپل بر اندروید

اطلاعات فروش شرکت اپل در سه ماهه سمپتامبر تا اکتبر مورد بررسی قرار گرفت و این تحلیل ها بیشتر بر فروش آیفون 6 و 6 پلاس توجه داشتند.طبق این تحلیل ها میزان فروش شرکت اپل از صدقه سری آیفون 6 افزایش چشم گیری داشته است. طبق گزارش های سایت خبری Kantar Worldpanel ComTech میزان سهام شرکت اپل صرفا در انگلستان 39.5 درصد یوده و با رشد 10.4 درصدی رکورد شکنی کرده است و همچنین در این منطقه بزرگ ترین صاحب سهام گوشی هوشمند شده است. در مقبال در اروپا گرچه اپل سهم دوم را بعد از اندروید به خود اختصاص داده است اما با 20.7 درصد سهام بازار به نظر می رسد که یک رشد 5.7 درصدی داشته است .

 

iPhone-6-main

 

به گفته ی آقای Dominic Sunnebo مدیر بخش استراتژیک بینشی سایت Kantar Worldpanel ComTech شرکت اپل پس از عرضه آیـــفون 6 یک جهش بزرگ را در بازار سرمایه تمام بخش های جهان از آن خود کرد ؛ در بازارهای اقتصادی بزرگ اروپا ایالات متحده و استرالیا میزان فروش آیفـــــون6 افزایش یافته است ، سانبو در ادامه می افزاید که طبق آماری که از انگلیس در دست است 86 درصد از  خریداران آیفون6 کسانی هستند که درصدد به روزرسانی مدل قدیمی آیفون خود بوده اند و تنها 5 درصد آن ها کســـانی هستند که به جای سامسونگ آیفون6 خریده اند.

 

با تجزیه و تحلیل آمارهایی که به دست آمده است ، سایت Kantar نشان می دهد که خریداران آیــــفون 6 به طور معمول از نظر سنی بین 16 و 24 سال بوده اند (34٪) از نظر جنسیتی 64% را مردان تشکیل می دهند و 51 درصد از خریداران آیفون 6 حافظه 4 گیگابایتی آن را انتخاب کردند طبق نظر سنجی ها گفته شد که 49 درصد به خاطر افزایش صفحه نمایش تمایل به خریداری این گوشی داشتند و 41 درصد هم گفتند که به علت طراحی زیبای آن تمایل به خریدآن را نشان دادند.

همچنین طبق گفته Kantar تقریبا 31 درصد از فروش آیفون6  در خارج از ایالات متحده مربوط به کشور انگلیس می باشد که در فروشگاه های اپل انجام گرفت ، نسبت فروش آیفون 6 به آیفون6 پلاس چهار به یک می باشد همچنین نشان داده شده است که در هر بررسی میزان فروش آیفون6 بیش از بررسی قبلی است ولی تفاوت آن چندان فاحش نبوده است.

 

21

 

در ایالات متحده آمریکا ، هیجان در بین خریداران به اندازه ای که در فروشگاه های خارجی دیده می شود وجود ندارد میزان رشد فروش اپل در سه ماه مورد بررسی 0.7 درصد می باشد که این میزان برابر همان میزان فروش اپل در سال های گذشته است. گرچه سهم ورایزون و AT & T ذر میزان فروش آیفون6  به ترتیب 42 و 41 درصد می باشد اما AT&T در فروش آیفون6 پلاس هم به میزان 63 درصد میزان فروش نقش داشته است.

در کشور بزرگ چین میزان فروش اپل از رشد 0.2 درصدی در ماه های اخیر به رشد 15.7 درصدی رسیده است که این بیشتر به علت افزایش فروش آیفون 6 می باشد . با وجود تمامی محدودیت هایی که وجود دارد آیفون6 سومین دستگاه پرفروش در چین می باشد و نام محلی آن  Xiaomi است و هنوز هم در بازار سرمایه بیشتری میزان فروش را به خود اختصاص می دهد.