آیفون 7 در دو نسخه‌ی 4.7 اینچی معرفی می‌شود، با و بدون جک هدفون

علاوه بر وجود دو نسخه‌ی متفاوت برای جک هدفون، شایعات جدید تایید می‌کنند که وجود نسخه‌ی دو سیم‌کارته نیز محتمل می‌باشد.

اخیراً به بررسی دقیقی در مورد دوربین دوگانه که انتظار می‌رود با آیفون 7 پلاس همراه شود پرداختیم، اکنون نیز اطلاعات جدیدی از چین منتشر شده است که اشاره به برنامه‌های مختلف اپل دارد که یکی از آنها همراه شدن جک هدفون است.

یکی از شایع‌ترین شایعات منتشر شده برای آیفون 7 این است که اپل می‌خواهد جک 3.5 میلی‌متری صوتی را با یک پورت لایتنینگ همه‌منظوره جایگزین کند، این عمل بدان معناست که دستگاه جدید نیاز به EarPod های جدیدی دارد یا دست کم برای آنهایی که می‌خواهند از هدفون خود استفاده کنند نیاز به یک مبدل دارد.

iphone-7-could-come-in-two-versions-with-and-without-a-headphone-jack-505669-2

اطلاعات منتشر شده از China’s Rock Fix توسط Engadget ادعا می‌کنند که اپل در حال برنامه‌ریزی برای معرفی دو نوع مختلف آیفون 7 با صفحه‌ی نمایش 4.6 اینچی است، یکی با جک هدفون و دیگری بدون جک هدفون!

در واقع اپل می‌تواند سه آیفون مختلف را در ماه سپتامبر رونمایی کند، دو مدل 4.7 اینچی و یک مدل 5.5 اینچی (پلاس).

تا آنجا که به هر دو مدل 4.7 اینچی مربوط می‌شود، از نظر ظاهر، ابعاد و ویژگی‌ها بسیار نزدیک به هم هستند اما یک تفاوت بزرگ وجود دارد. یکی با جک هدفون و  دیگری بدون جک هدفون ارائه می‌شود. این نیز می‌تواند توضیحی برای گزارش‌های متناقضی باشد که ما در چند ماهه گذشته شنیده‌ایم. چراکه اپل تصمیم به حذف جک هدفون دارد اما مخالفت‌های زیادی برای این مورد صورت گرفته است.

جک هدفون در مدل پلاس وجود ندارد

آیفون 7 پلاس، همانطور که گفته شده بود قطعاً دارای دو دوربین پشتی است که در این مدل جک هدفون وجود نخواهد داشت و تنها از پورت لایتنینگ پشتیبانی خواهد کرد.

این منبع می‌افزاید که هر دو مدل 4.7 اینچی و پلاس با قابلیت پشتیبانی از دو سیم‌کارت عرضه می‌شوند که تنها برخی از بازارها مانند چین را هدف قرار می‌دهند. البته ما به این مورد شک داریم چراکه اپل هیچ‌گاه از حامیان داشتن دو سیم‌کارت نبوده است. با این حال، این مورد می‌تواند برای نخستین بار در محصولات اپل به عنوان یکی از نیازهایی که کاربران دارند اتفاق افتد.

با این حال، هنوز اطمینان نداریم که این اطلاعات تا چه اندازه صحیح است. بنابر این فعلاً با دید شایعه به آنها نگاه می‌کنیم. ولی مطمئن هستیم که در هفته‌های آینده اطلاعات بیشتری منتشر خواهد داشت چراکه اکنون خط تولید آیفون 7 آغاز شده است و افراد زیادی به خط تولید دسترسی دارند.