انتشار جزییات آیفون 7 پرو از شایعه تا واقعیت

با توجه به ویدئویی که به تازگی منتشر شده است، اپل در حال برنامه‌ریزی برای رونمایی از سه مدل مختلف آیفون به جای دو مدل خواهد بود که گل سر سبد آن نیز آیفون 7 پرو می‌باشد.

اولین و مهمترین نکته‌ای که باید ذکر شود این است که آیفون‌های دیده شده در ویدئو، ساختگی هستند و می‌توانند دلیلی بر شایعه بودن آیفون 7 پرو باشند. از سوی دیگر نیز این نخستین بار نیست که ما نام آیفون 7 پرو را می‌شنویم و به همین دلیل ممکن است که شرکت اپل واقعاً برنامه‌ای برای آن داشته باشد.

تغییرات آیفون 7

مدل‌های آیفون 7 که در این ویدئو دیده شده‌اند تمام تغییرات ظاهری‌ای که تاکنون درباره‌ی آیفون 7 شنیده‌ایم را شامل می‌شود. از جمله‌ی آن یک دوربین بزرگ‌تر در مدل 4.7 اینچی است که به گوشه‌ی سمت چپ بالا نزدیک‌تر شده و در مدل 5.5 اینچی نیز دوربین دوگانه دیده می‌شود. ضمن اینکه خطوط آنتن به دو لبه‌ی بالایی و پایینی رسیده و جک هدفون نیز حذف شده است.

leaked-video-shows-iphone-7-family-including-pro-model-507048-2

برای مطالعه‌ی تمامی تغییرات آیفون 7 به لینک زیر مراجعه کنید:

تصاویری از آیفون 7 واقعی و تغییرات آن

دوربین دوگانه در مدل پرو وجود ندارد

اما در آنچه که به نسخه‌ی پرو آیفون 7 مربوط می‌شود، مورد مشکوکی وجود دارد! در ویدئو یک آیفون با اندازه‌ی 5.5 اینچی اما تنها با یک دوربین دیده می‌شود. این کمی عجیب و غریب است! مخصوصاً اینکه مدل پرو قدرتمندتر از مدل پلاس است و بنابراین باید دوربین بهتری نیز نسبت به آن داشته باشد.

اتصال هوشمند (Smart Connector) نیز که شایعه شده بود در مدل پرو در دسترس خواهد بود نیز در هیچ جای این ویدئو دیده نشده است. بنابر این تا به این جای کار، مدل پرو تنها یک مدل بزرگ‌تر از نسخه‌ی 4.7 اینچی است.

بدیهی است که اکنون نمی‌توان نظر محکمی درباره‌ی مدل‌های احتمالی آیفون 7 داد. بنابراین همه‌ی آنچه که گفته شد تنها در حد حدس و گمان خواهد بود.