تصاویر قطعات آیفون 7 ، میکروفون ثانویه و دکمه‎ی Home لمسی

تصاویری که از آیفون 7 و قطعات آن در طول چند ماه گذشته از سوی کاربران آسیایی در اینترنت منتشر شده است، کم یا بیش به شکل ثابتی یک محافظ اسپیکر ثانویه را در سمت چپ پورت لایتنینگ در پایین این گوشی نشان داده‎‎اند. بسیاری از افراد متقاعد شده‎اند که حذف جک هدفون 3.5 میلی‎متری باعث ایجاد فضایی در دستگاه برای قرار دادن اسپیکر دیگری شده است، در نتیجه نسل بعدی آیفون ممکن است سرانجام دارای کیفیت صدای استریو باشد.

iPhone-7-drawings-speaker-grille-NowhereElse-002

ولی حالا وب‎سایت فرانسوی NowhereElse.fr طراحی‎های فنی را منتشر می‎کند که از کارخانه‎ی فاکس‎کان به دست آمده و نشان از این دارند که نه یک اسپیکر بلکه ممکن است یک میکروفون دوم پشت این محافظ‎های اضافی اسپیکر قرار گرفته باشد.

توجه داشته باشید که در ابتدا چنین مطرح شده بود که این محافظ اسپیکر ممکن است تنها “به خاطر زیبایی گوشی باشد” چون به نظر نمی‎رسید که طراحی‎ها اشاره به اسپیکر دیگری در عوض جک هدفون 3.5 میلی‎متری داشته باشند. دلیل این اشتباه، خطای ترجمه‎ی ماشینی متن خبر وبلاگ‎ فرانسوی مذکور بوده است.

متن چینی که بر روی این طراحی‎ها به چشم می‎‎خورد اشاره دارد که: یک مجموعه‎ی دوم از منفذ‎های اسپیکر که در سمت چپ پورت لایتنینگ قرار خواهند داشت و در دستگاه‎های فعلی آیفون این محل جک هدفون را در خود جا داده است، ممکن است متعلق به یک میکروفون دوم باشند. وب‎سایت NowhereElse قبول دارد که به نظر می‎رسد پشت محافظ اسپیکر سمت چپی، میکروفونی دیگر، نه اسپیکر ثانویه‎ای، باشد.

iPhone-7-drawings-speaker-grille-NowhereElse-001-500x375

همان‎طور که می‎توانید حدس بزنید این طراحی‎ها تاییدی بر وجود یک دکمه‎ی Home لمسی است.

ولی اجازه دهید بحث محافظ‎های اسپیکر را دوباره مطرح کنیم. آن‎طور که وب‎سایت MacRumors اشاره می‎کند: “اکثریت منفذهای ثانویه‎ عملکردی نخواهند داشت، به استثنای منفذی که در آخرین بخش سمت راست واقع شده است که نقش یک میکروفون را خواهد داشت.” و به دنبال آن می‎گوید طراحی قبلی، محافظ اسپیکر سمت چپی را به عنوان یک عنصر زیبایی نشان داده است.

iPhone-7-speaker-grille-closed-off

این وب‎سایت می‎گوید در این تصاویر “منفذ‎های ثانویه، برش کامل و سرتاسری نداشته‎اند به استثنای منفذی که به طور معمول منفذ میکروفون خواهد بود.”

کاملاً احتمال این وجود دارد که یک فرد شوخ این طراحی‎های جعلی را با استفاده از فوتوشاپ درست کرده باشد، بنابراین بهتر است با کمی دیده‎ی شک به آن‎‎ها بنگریم.