حداقل حافظه‌ی داخلی آیفون 7، 32 گیگابایت است

درست است! گزارش‌های جدید ادعا می‌کنند که نسخه‌ی 16 گیگابایتی، دیگر برای آیفون 7 وجود نخواهد داشت. به این ترتیب نسل فعلی آیفون یعنی آیفون 6اس آخرین نسل از آیفون است که در آن حافظه‌ی داخلی 16 گیگابایتی قابل انتخاب خواهد بود.

به گزارش وال‌استریت‌ژورنال و سایر منابع آشنا و معتبر، ادعا می‌شود که حداقل حافظه‌ی قابل انتخاب در نسل بعدی آیفون به جای 16 گیگابایت، 32 گیگابایت خواهد بود. هنوز جزییات بیشتری برای این موضوع منتشر نشده است اما روشن است که اپل با این کار چه اهدافی را دنبال می‌کند.

دلایل موجود برای افزایش فضای ذخیره‌سازی در آیفون 7

اول، این نخستین بار نیست که ما چنین موضوعی را می‌شنویم بنابر این احتمال زیادی وجود دارد که در نسل بعدی آیفون دیگر شاهد نسخه‌ی 16 گیگابایتی نباشیم.

دوم، این طبیعی به نظر می‌رسد که اپل، حداقل فضای ذخیره‌سازی در آیفون را به دلیل انجام ارتقاهای سخت‌افزاری، افزایش دهد.

iphone-7-won-t-launch-with-16gb-version-506032-2

نسخه‌ی 16 گیگابایتی تنها حدود 11 گیگابایت فضا در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این مورد با توجه به برنامه‌های مورد نیاز iOS و پشتیبانی‌نکردن آیفون از حافظه‌ی microSD کاربران را با دردسر مواجه خواهد کرد.

دوربین‌های بهتر آیفون 7 و تصاویر بزرگ‌تر

نسل بعدی آیفون، با دوربین‌های بهتری همراه است. نسخه‌ی استاندارد 4.7 اینچی دارای یک دوربین بزرگ‌تر و بهبودیافته است. مدل 5.5 اینچی پلاس نیز از دوربین دوگانه بهره‌مند خواهد بود. نتیجه‌ی چنین تغییری، بزرگ‌تر شدن ابعاد تصاویر است. بنا بر این حافظه‌ی 16 گیگابایتی که 5 گیگابایت آن نیز در دسترس نیست برای خریدارانی که تصویر و ویدئو و موزیک در گوشی خود ذخیره می‌کنند مناسب نیست.

در کنار این موضوع، برخی باور دارند که اپل در حال برنامه‌ریزی برای معرفی یک نسخه‌ی 256 گیگابایتی است. با این حال، هنوز برای این مورد گزارش‌های متناقضی وجود دارد. برخی منابع ادعا می‌کنند که نسخه‌ی 256 گیگابایتی تنها در نسخه‌ی پلاس وجود خواهد شد و برخی دیگر مدعی هستند که این ویژگی در تمامی مدل‌های نسل جدید موجود خواهد بود.

بدیهی است که نسل جدید آیفون با افزایش فضای ذخیره‌سازی همراه خواهد بود. هر دو نسخه‌ی 32 و 256 گیگابایتی محتمل هستند. با این حال، ما باید تا ماه سپتامبر صبر کنیم تا اپل رسماً از این موضوع پرده‌برداری کند.