احتمالا صفحه نمایش آیفون 6 رزولوشن 960 × 1704 داشته باشد

صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند هر روز با افزایش رزولوشن می‌خواهند کیفیت بالاتری را به کاربر ارائه کنند. اما داغ‌ترین و پر بحث‌ترین گوشی آینده نزدیک ما، نسل ششم آیفون می‌باشد که قرار است با گذر از رزولوشن آیفون 5s به رزولوشنی عالی‌ و بهتر از قبل دست پیدا کند.

iphone6

آیفون 5s رزولوشنی برابر با 640 × 1136 داشت که در حد خود خوب بود اما قرار است صفحه نمایش آیفون 6 با رزولوشن 960 × 1704 عرضه شود. این گزارش را سایت 9toMac امروز منتشر کرده است.

اگر اندازه صفحه نمایش آیفون 6 را 4.7 اینچ در نظر بگیریم، پیکسل در هر اینچ (ppi) آن حدودا 416 با نسبت در صفحه 9 : 16 خواهد داشت. البته آیفون 6 با اندازه صفحه نمایش 5.5 اینچ با این رزولوشن تعداد پیکسل در هر اینچی برابر با 356 خواهد داشت.

homescreencomparison

شایعات به مرکزیت اندازه صفحه نمایش آیفون و طبیعتا رزولوشن استفاده شده در این صفحه نمایش ادامه دارد. بسیاری صحبت از به کار بردن همان رزولوشن آیفون 5s در این نسخه می‌کنند اما اگر اپل بخواهد اندازه صفحه نمایش را تغییر دهد و در رزولوشن تغییری ایجاد نکند مطمئنا کیفیت بسیار افت خواهد کرد. اما با استفاده از این رزولوشن شایعه شده (960 × 1704) کیفیتی عالی را در آیفون 6 شاهد خواهیم بود.

این پست هم جالبه : مقایسه طرح اولیه آیفون 6 بزرگتر 5.5 اینچی با آیفون 5s

از پیشینه‌ای که از اپل می‌دانیم، این شرکت برای ادامه رقابت با دیگر شرکت‌های فعال در عرصه تولید گوشی هوشمند، قطعا راضی به کاهش کیفیت صفحه نمایش نخواهد شد. پس باید برای بالا ماندن پیکسل در هر اینچ و ترکم پیکسل تلاش کند. البته همانطور که اطلاع دارید اینکار باعث تاثیر مستیقم بر روی توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها برای سازگاری برنامه های جدید با دستگاه‌های جدید خواهد گذاشت.

قبلا رزولوشن‌ها و تراکم پیکسلی کمتری برای آیفون 6 ذکر شده بود اما امروز این رزولوشن به حد مطلوبی رسیده و می‌تواند در صفحه 4.7 اینچی حرفی برای گفتن داشته باشد. شرکت‌های سازنده گوشی‌های پرچم دار اندرویدی همچون ال جی و سامسونگ ادعای ساخت گوشی‌هایی با رزولوشن بسیار بالای QHD دارند، بنابراین اپل نیز نباید از این قافله عقب بیفتد و بلکه در عرصه کیفیت صفحه نمایش نیز باید فوق‌العاده قوی ظاهر شود.

iphone_6_fake_line_up_hero

اپل در حال آزمایش و تست رزولوشن 960 × 1704 است، با وجود اینکه قطعا طراحی قطعات آیفون 6 به اتمام رسیده است، مشخص است که هنوز شرکت کوپرتینو بر سر رزولوشن این دستگاه به جمع بندی نهایی نرسیده است. کم کم اطلاعات ما در مورد آیفون 6 در حال تکمیل است، البته تا زمان رونمایی نمی‌توان چیزی را تایید یا تضمین کرد اما به احتمال فراوان آیفون 6 با پردازنده‌ای سریعتر، دوربینی با کیفیت تر و صفحه نمایشی با رزولوشن 960 × 1704 و اندازه 4.7 اینچ در اوایل پاییز و یا اواخر تابستان رونمایی خواهد شد.

macrumors