آیا طراحی آیفون 5 اس بهتر از آیفون 6 است؟

همه آیفون هایی که تاکنون وارد بازار شده اند به دلیل ظاهر زیبا و امکانات فوق العاده مورد علاقه بسیاری از خریداران گوشی های هوشمند بوده اند.

به نظر می رسد که در حال حاضر تغییراتی در خط تولید آیفون به وجود آمده است که طراحی اپل در این دو گوشی (آیفون 6 و آیفون 6 پلاس) مثل همیشه نیست. هم منتقدان و هم مصرف کنندگان با توجه به ظاهر کوچک این آیفون خواستار تجدید نظر در گوشی های هوشمند جدید هستند. شاید امروزه توقعات مردم از اپل به عنوان برترین کمپانی تولید کننده گوشی های هوشمند بیشتر شده است و آن ها به دنبال ظاهری بسیار جذاب در آخرین گوشی های هوشمند اپل هستند.

آیا طراحی آیفون 5 اس بهتر از آیفون 6 است؟

با توجه به این مشاهدات، تصمیم گرفتیم نظر عموم مردم را در این مورد جویا شویم. به همین منظور در طی هفته گذشته یک نظر سنجی برای خوانندگان سایت انجام دادیم. سوالی که در این نظر سنجی مطرح شد این بود که : کدام یک از طراحی های گوشی های آیفون را بیشتر دوست دارید ؟

با کمال تعجب، نتایج نظر سنجی نشان داد که آیفون 6 نسبت به آیفون 5 اس طرفداران بسیار کمتری دارد. از بین حدود 4000 رای، 530 نفر (13.27 درصد) طراحی آلومینیومی و فوق العاده ظریف آیفون 6 را انتخاب کردند در حالی که تعداد آرای مربوط به آیفون 5 اس، 1624 رای یعنی حدود 40.64 درصد بود که بسیار بیشتر از آیفون 6 است. اگر مجموع کسانی که به آیفون 5 ، آیفون 5 سی و آیفون 5 اس رای داده اند را در نظر بگیریم این تعداد به 2072 نفر (یعنی 51.88 درصد) می رسد.این اعداد نشان می دهد که اپل می توانست آیفون 6 را بسیار بهتر از این طراحی کند.

آیا طراحی آیفون 5 اس بهتر از آیفون 6 است؟

حتی محصول 5 سال پیش اپل یعنی  آیفون 4/4 اس با طراحی شیشه – فولادی اش توانست 23.44 درصد آرا را به خود اختصاص دهد که در مقایسه با آیفون 6، آرای بیشتری کسب کرده است. این مسئله نشان می دهد که اپل در آن زمان طراحی فوق العاده ای برای آیفون 4/4 اس انجام داده بود.

کمترین تعداد آرا مربوط به آیفون 5 سی است. شاید علت این باشد که مواد به کار رفته در ساخت این گوشی از جنس پلاستیک است. حتی آمار نشان می دهد که  آیفون اصلی ساخته شده در سال 2007 طرفداران بیشتری نسبت به آیفون 5 سی دارد. در لینک زیر می توانید جدول مربوط به نتایج نظر سنجی را مشاهده کنید.

phonearena