به نظر می‎رسد لوگوی مک بوک ایر 12 اینچی نمی‎درخشد

به محض اینکه دیشب وبسایت چینی iFanr،تعدادی تصویر ارسال کرد که ظاهرا اسمبل بیرونی مک بوکایر دوازده اینچی اپل را نشان می‎داد، یک ویژگی خاص طراحی در این مک بوک، بلافاصله خود را نشان داد: یک لوگوی جلا داده شده بر روی جلد.

مک‎ بوک

و اگر بتوان به تصاویر درز پیدا کرده که از طریق وبلاگ فرانسوی NowhereElse.fr منتشر شدند اعتماد کرد، به نظر می‎رسد مک بوک شدیدا تغییر یافته‎ی اپل، در واقع لوگوی مات پشت صفحه نمایش خود را از دست داده و با یک لوگوی متالیک که نمی‎درخشد جایگزین می‎شود.

منبعی که این قطعه را در اواخر ماه دسامبر به دست آورد به NowhereElse گفت که برای یک محصول کاملا جدید طراحی شده است. این نشریه با اظهار اینکه لوگوهای آیفون 6 در بسته‎های شش تایی به خط تولید ارسال می‎شوند و نه چهار تایی، مانند آنچه در تصویر بالا می‎بینید، جای هیچگونه تردیدی را باقی نمی‎گذارد.

NowhereElse هفته‎ها این خبر را مسکوت نگه داشت تا اینکه تصاویر مورد ادعای iFanr از اسمبل بیرونی نوت‎بوک منتشر شدند، و به وضوح یک لوگوی جلا داده شده را به جای لوگوی مات سنتی اپل بر روی جلد بیرونی نشان دادند (در پایین ببینید).

مک‎ بوک

یک دلیل دیگر که چرا این قطعه یکی از همان قطعاتی که قبلا از آیفون 6 فاش شده نیست: محدوده‌ی مجاور لوگو، سطح به مراتب بزرگ‎تری را اشغال می‎کند.

مک‎ بوک

برای نشان دادن این نکته، NowhereElse لوگوی اصلی آیفون 6 را با بزرگ‎نمایی، در سمت راست تصویر بالا قرار داد. خودتان به وضوح می‎توانید ببینید که محیط پیرامونی نشان داده شده به مراتب بزرگ‎تر از محیط پیرامونی همان قطعه از آیفون 6 است.

از طرفی، DigiTimes، یک نشریه‌ی تجاری تایوانی تقریبا معتبر، گفت که اپل می‎خواهد به سمت تکنولوژی‎های پیشرفته جاسازی کردن و برش لیزری حرکت کند. فرآیند تکنولوژی جدید قرار است لوگوی کمپانی را روی محصولات آینده‎ی این شرکت “نزدیک به سه بعدی با لبه‌های درخشان” نماید.