جدیدترین دوربین دستی JVC در برابر آب مقاوم است

سال گذشته JVC مدل‌های GZ-R10 و GZ-R70 دوربین‌های دستی Everio خود را با پوششی زمخت و حفاظتی از همان نوعی که در دوربین‌های ADIXXION خود داشت عرضه کرد.

1.jvc-rugged-quad-everio

اکنون این شرکت دوربین‌های خود را با مدل‌های جدید Everio GZ-R450 و GZ-R320 که با بهبود عمر باتری، توان، و به صورت ضد گرد و خاک، ضد آب، ضد ضربه و ضد یخ می‌باشد همراه کرده است.

2.jvc-rugged-quad-everio-1 3.jvc-rugged-quad-everio-2 5.jvc-rugged-quad-everio-3 6.jvc-rugged-quad-everio

هر دو مدل GZ-R450 و GZ-R320 شبیه آن دوربین‌هایی هستند که بیشتر برای زیر باران بودن مناسب‌اند تا با آن شنا کردن.

اگرچه خود شرکت اعلام کرده که ویژگی Quad-Proof این دوربین‌ها به معنی ضد آب بودن آن تا عمق ۵ متر، ضد ضربه بودن تا فاصله‌ی ۱.۵ متری، ضد یخ بودن تا دمای منفی ۱۰ درجه سانتی گراد و ضد گرد و غبار بودن است. همچنین اگر این دستگاه را بر روی آب بیاندازید، شناور می‌شود.

این دوربین‌های دستی در ابعاد ۶۰ در ۵۹.۵ در ۱۲۲ میلی متری هستند و دارای یک صفحه‌ی لمسی ۳ اینچی نیز می‌باشند. لنز‌های 40x نوری Konica Minolta با طول مرکزی ۴۰.۵ میلی متر تا ۱۶۲۰ میلی متر ارائه می‌شوند که با سنسور تصویر CMOS و موتور پردازش تصویر FALCONBIRD که همان پردازنده‌ی استفاده شده در دوربین‌های حرفه‌ای JVC 4K است همراه می‌باشند.

7.jvc-rugged-quad-everio-7

در حالی که هر دو دوربین دارای قابلیت ضبط ویدیو با کیفیت Full HD است، اما مدل GZ-R450، خود را با امکان ضبط ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسلی AVCHD متمایز می‌کند.

این مدل رده بالا دارای یک Auto Illumi Light و ۳۲ گیگ فضای داخلی است (هر چند هر دو مدل دارای اسلات کارت‌های حافظه‌ی SD/SDHC/SDXC است). همچنین این دوربین شامل دستور العملی است که با استفاده از آن می‌تواند شات‌های عریض‌تر و نزدیک‌تر ثبت کرده و آن را در پنجره‌ای در صفحه‌ی لمسی نشان دهد.

هر دو دوربین از باتری داخلی مقاوم در برابر آب استفاده می‌کنند که عمری پنج ساعته دارند، و می‌توانند با یک باتری قابل جابجایی و شارژر USB استفاده شوند. این دوربین‌ها توانایی گرفتن تصاویر ۱۰ مگاپیکسلی و ویدیوهای تایم لپس را هم دارند، و دارای تثبیت کننده‌ی دیجیتالی تصاویر هستند که لرزش دوربین را خنثی می‌کنند.

این دوربین‌های دستی جدید تا اواخر جولای با قیمت ۴۰۰ دلار آمریکا برای مدل GZ-R320 که در دو رنگ سیاه و نارنجی، و ۵۰۰ دلار آمریکا برای مدل تک رنگ سیاهِ GZ-R450 می‌باشد، عرضه خواهند شد.