آموزش استفاده از فلش گلکسی اس‌5 به عنوان چراغ نوتیفیکیشن

زمانی که دستگاه گلکسی اس‌5 تماس یا پیام متنی دریافت کند، به چند روش به شما این موضوع را اطلاع خواهد داد و شما نیز خیلی زود از پیام یا تماس دریافتی مطلع می‌شوید. اما اگر گوشی در حالت Silent باشد ممکن است توجه شما به گوشی جلب نشود، در واقع بسیاری از کاربران معتقدند که ویبره گلکسی اس‌5 غیر مشخص و جزئی است و شما را در بسیاری از اوقات متوجه خود نمی‌کند و ممکن است کاربر یک پیام یا تماس مهم را از دست بدهد.

به هر حال باید به اطلاع شما برسانیم که در زمانی که گوشی شما بی‌صدا است گزینه‌ای دیگری را می‌توان فعال کرد که در متوجه کردن نقش موثری دارد.

البته همانطور که می‌دانید چراغ ال‌ای‌دی در بالای صفحه گلکسی اس‌5 در این مواقع چشمک می‌زند، اما راه حل دیگر چشمک زدن فلش دوربین دستگاه در زمان رسیدن تماس یا پیام متنی می‌باشد. این قابلیت در گلکسی اس‌4 نیز امکان‌پذیر است. به صورت پیش‌فرض چون ممکن است مزاحم افراد نزدیک شما شود، غیر فعال است اما با چند تپ و خیلی زود شما می‌توانید این ویژگی را فعال کنید.

چند روز پیش آموزش استفاده از فلش آیفون به عنوان چراغ نوتیفیکیشن را برای شما منتشر کردیم، این ویژگی در بین کاربران iOS بسیار پرکاربرد است. البته ممکن است زمانی که در یک جمع بزرگ هستید برای مزاحم نشدن باقی افراد این ویژگی را خاموش کنید.

نحوه استفاده از فلش گلکسی اس‌5 به عنوان چراغ نوتیفیکیشن

  1. اپلیکیشن تنظیمات را باز کنید.
  2. به پایین بروید و آیکون سبز رنگ Accessibility انتخاب کنید.
  3. در زیر بخش CATEGORIES بر روی Hearing تپ کنید.
  4. اولین گزینه یعنی Flash notification را تیک بزنید.
  5. بعد از قدم چهارم یک پنجره کوچک باز‌خواهد شد، OK را انتخاب کنید.

GS5-flash-settings-620x548

GS5-flashON-620x548

در پنجره‌ای که در قسمت پنجم باز شد، چند راهنمایی و شیوه استفاده به شما گفته شده است. برای مثال بازگرداندن گوشی به منظور قطع شدن چشمک فلش دوربین، که در جمع‌های بزرگ باعث مزاحمت برای دیگران نخواهد شد.

اکنون فلش دوربین دستگاه گلکسی اس‌ 5 شما در زمان دریافت پیام‌متنی، تماس صوتی و یا آلارم و به طور کلی هر نوتیفیکیشن به شما از طریق چشمک فلش اطلاع خواهد داد. برای گوشی‌های ارزان قیمت‌تر اندرویدی نیز می‌توان این قابلیت را با استفاده از اپلیکیشن‌های زیاد مرتبط با این موضوع در گوگل پلی فعال کرد. حتی به کمک اپلیکیشن LightFlow شما می‌توانید نور چراغ ال‌ای‌دی را تغییر دهید.

در نهایت اگر خواستید این ویژگی را غیر فعال کنید، به راحتی همین پنج اقدام گفته شده را طی کنید و سپس تیک گزینه Flash notificatio را بردارید تا این قابلیت غیر فعال شود.

gottabemobile