Lenovo’s ideastick Stick 300 ویندوزی جیب شما

شاید نام چندان جذابی نداشته باشد، اما ideastick Stick 300 لنوو محصول کوچک مناسبی است.

1.lenovo-ideastick-stick-300-details

در اولین نگاه ممکن است ideastick Stick 300 جدید لنوو شبیه یک حافظه جانبی زیادی بزرگ به نظر برسد، اما در حقیقت یک سیستم رایانه کامل ویندوزی است. این PC کوچک امکانات زیادی دارد، با ارائه مشخصات معقول (گرچه مطابق انتظار سطح پایین) با قیمتی کمی بهتر از محصول مشابه اینتل که اوایل سال دیدیم.


ideastick Stick 300 طراحی شده تا یک تلویزیون یا مانیتور مجهز به پورت HDMI را به یک رایانه ویندوزی کامل مبدل کند. طراحی شده تا قابل خرید و قابل حمل باشد، که در مواقع بسیار زیادی کاربرد خواهد داشت، مانند به همراه بردنش در تعطیلات و استفاده از آن به عنوان دستگاه مدیا.

البته، قرار نیست در چنین دستگاه کوچکی سخت افزار چندان هیجان انگیزی مشاهده کنید، اما Stick 300 زیاد هم بد عمل نمی‎کند، با ارائه 2 گیگابایت حافظه رم و 32 گیگابایت حافظه داخلی، در حالی که روی یک پردازنده اینتل اتم (Z3735F) کار می‎کند.

با ویندوز 8.1 به صورت پیش فرض به فروش می‎رسد، اما مانند دیگر دستگاه‎هایی که این نسخه از سیستم عامل را اجرا می‎کنند، زمانی که در 29 جولای منتشر شود، می‎توان به صورت رایگان آن را به ویندوز 10 ارتقا داد. اتصال نیز نباید مشکل خاصی باشد، چون دارای Wi-Fi و Bluetooth 4.0 داخلی و همینطور درگاه حافظه جانبی microSD است.

lenovo-ideastick-stick-300-details-2

ما قبلا چنین محصولاتی دیده بودیم. Compute Stick خود اینتل در ماه مارس روانه بازار شد، و در حالی که یک ورژن ضعیف‎تر بر مبنای Ubuntu با قیمت 89 دلار در دسترس است، نسخه ویندوزی آن ویژگی‎هایش مشابه محصول جدید لنوو هستند، اما 20 دلار گران‎تر تمام می‎شود.

اینها باعث می‎شود Stick 300 را بتوان یک خرید خوب به شمار آورد، اگر در بازار به دنبال یک ویندوز قابل حمل می‎گردید.

طراحی دستگاه ساده و کاربردی است، با ضخامتی فقط به اندازه 15 میلیمتر (0.59 اینچ).